День пам'яті священномученика Василя, єпископа Амасійського

День пам’яті священномученика Василя, єпископа Амасійського

Щороку 26 квітня (9 травня) згадують християнського мученика Василя, єпископа Амасії. Він жив у цьому понтійському місті у IV столітті н.е. На той час християнство на зазначеній території було офіційною релігією, але сповідувалося ще не всіма жителями.

Схожі події: День пам’яті святого пророка Софонії та День пам’яті мучениці Анісії Солунської

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Василь постраждав, оскільки дав тимчасовий притулок праведній діві Глафірі, якої домагався правитель. Вона була служницею імператриці та попрохала про захист. Хазяйка відправила її до Вірменії, а на шляху туди дівчина зупинилася в Амасії у святителя. Імператор Східної Римської імперії Лікіній, який запам’ятався як переслідувач християн, дізнався про це та кинув Василя за грати, але пообіцяв свободу в обмін на зречення та посвячення у верховні жерці.

На суді Василь співав псалми та не пристав на пропозицію, тому його засудили до страти. Священномученик прийняв смерть від меча, тіло його викинули у море. Найближчі послідовники єпископа уві сні побачили, де шукати його останки, поплили у Синоп та виловили їх сіткою. Виявилося, що голова знову приросла до тіла Василя, а на шиї залишився лише шрам.

Позначки:
Copy link