День пам'яті мучениці Анісії Солунської

День пам’яті мучениці Анісії Солунської

На 30 грудня (12 січня) у церковному православному календарі припадає День вшанування пам’яті мучениці Анісії Солунської. У народі її називали Зимовою, Шлуночницею або Порізухою. Наші пращури молились до неї при болях в шлунку, а також в цей день різали худобу та птицю до Василевого вечора.

Схожі події: День пам’яті Благовірної Тамари, цариці Грузинської та Собор прп. Отців Києво-Печерських (ближніх)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Анісія народилася у кінці ІІІ ст. у грецькому місті Салоніки. Багаті батьки виховували єдину доньку у дусі християнського благочестя та добропорядності. Та у юних роках дівчина осиротіла. Бажаючи бути ближче до Господа, вона розпродала свої статки та відмовилась від земних задоволень.

Все своє життя свята мучениця присвятила посту та молитвам. Вона доглядала за хворими, допомагала жебракам та сиротам.

У ті часи імперією правив Максиміан Геркулій, який проводив політику переслідувань християн. Їх піддавали жорстоким тортурам та безкарно убивали. Дівчина особливу увагу приділяла жертвам гонінь та попри небезпеку відвідувала їх у в’язницях.

Загинула свята Анісія по дорозі до молитовного храму від рук воїна-язичника, який хотів примусити її відвідати язичницьке свято. Коли вона йому заперечила, воїн ударив її мечем. Поховали Анісію Солунську поблизу міських воріт, де після припинення переслідувань християн збудували церкву на її честь.

Позначки:
Copy link