День пам'яті мученика Костянтина, князя Грузинського

День пам’яті мученика Костянтина, князя Грузинського

10 (23) листопада – День пам’яті мученика Костянтина, князя Грузинського, заможного та впливового вельможі, який жив у часи регентства візантійської імператриці Феодори (842-856 рр). Чесність, сила співчуття, благочестя, любов та турбота про бідних зробили його однією з найвідоміших особистостей Грузії.

Схожа подія: День пам’яті святих мучеників Маркіяна та Мартирія

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Костянтину виповнилося 85 років, коли до Грузії вторглися араби, які вбили багато християн та почали гоніння. Святий разом зі своїм сином був на чолі грузинського війська, потрапив у полон під час битви. Ув’язнення князь переносив зі смиренністю, благаючи Бога, щоб той допоміг йому подолати всі випробування з честю. А випробувань було немало: тяжке перебування у полоні в ланцюгах у столиці Аббасидів та тортури, пропозиції відмовитись від своєї віри заради почестей та порятунку життя, вмовляння від співвітчизників, які вже відмовились від своєї віри заради високих посад та схиляючи святого до відступництва. 

Грузинський князь через свою несхильну віру та силу духа був страчений 10 листопада 853 р. відсіченням голови. Ті, хто бачив страту, стежили за тим, як душу Костянтина на небеса віднесли янголи. Імператриця Феодора, дізнавшись про таку мученицьку смерть свого підданого, закликала його дітей наслідувати доблесть Костянтина.

Позначки:
Copy link