День обізнаності про незвичайні музичні інструменти
День обізнаності про незвичайні музичні інструменти (Uncommon Musical Instrument Awareness Day), що відзначається щорічно 31 липня, запрошує любителів музики дослідити та оцінити захоплюючий світ рідкісних та унікальних музичних інструментів. Цей день заохочує кожного вийти за межі звичних звуків гітари та фортепіано і відкрити для себе різноманітні та інтригуючі інструменти, які збагачують нашу світову музичну спадщину.
Схожі події:
✔️ Всесвітній день укулеле
✔️ Міжнародний день віолончелі
✔️ Міжнародний день туби
✔️ Всесвітній день фортепіано
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Історія рідкісних музичних інструментів
Музичні інструменти були невід’ємною частиною людської культури протягом тисячоліть. Стародавні цивілізації виготовляли інструменти з доступних їм природних матеріалів. Наприклад, найдавнішими зафіксованими інструментами, що датуються приблизно 42 000 років, були флейти з пташиних кісток та слонової кістки мамонта, знайдені в печері в Німеччині.
На стародавньому Кіпрі статуї зображують людей, що грають на лірі, а стародавні римляни винайшли «гідраліс» – орган, що використовував тиск води для отримання звуку. Тим часом в Азії буддисти використовували мушлі мушель як труби, а в Стародавньому Єгипті арфи та інші інструменти прикрашали стіни гробниць, ілюструючи їхнє значення в повсякденному житті та ритуалах.
Протягом століть музичні інструменти еволюціонували, з’являлися нові та інноваційні конструкції. У 12 столітті було винайдено цитолу, середньовічний інструмент, схожий на гітару. Згодом, у 16 столітті, цей інструмент перетворився на скрипку. 19 століття принесло електричні інструменти, а на початку 20 століття російський фізик Леон Теремін винайшов теремін, один з перших електронних інструментів, на якому можна було грати без фізичного контакту.
Відзначаємо День обізнаності про незвичайні музичні інструменти
Відкрийте для себе нові звуки
Один з найкращих способів відсвяткувати цей день – дослідити світ незвичайних музичних інструментів. Ось кілька захопливих прикладів:
Терменвокс або Теремін – електронний інструмент, на якому грають, рухаючи руками, не торкаючих його поверхні, біля двох металевих антен, щоб регулювати гучність і висоту звуку.
Скляна армоніка – винайдений Бенджаміном Франкліном, цей інструмент видає звук, коли пальці труть по скляних чашах різного розміру.
Яйбахар – повністю акустичний інструмент, який створює гіпнотичний об’ємний звук завдяки вібраціям, що передаються через спіральні пружини на каркасні барабани.
Зевсафон – також відомий як «співаюча котушка Тесли», він створює музичні тони, модулюючи електричні іскри.
Ханг – інструмент нового тисячоліття. Це інструмент, що створений на початку 21 століття. Був розроблений у 2000 році Феліксом Ронер і Сабіною Шерер зі швейцарського міста Берн.
Замовити або купити оригінальний «Ханг» в музичному магазині практично неможливо. Інструмент ніколи не вироблявся масово, ціна його дуже висока, а процес придбання був досить непростий, з необхідністю писати паперові листи творцям і особисто забирати свій музичний інструмент. З 2014 року ідіофони Hang ™ більше не виробляються.
З’явились майстри, що виготовляють подібні інструменти, в тому числі, багато українських майстрів, але Ханг — це запатентована назва певної моделі, яку якраз і виговляла швейцарська компанія. Власне, виникла така ж історія як з ксероксом, памперсами тощо, так що правильно його називати хендпен (handpan).
Рекомедація DAYTODAY
Улюблена композиція редакції DAYTODAY:
Витратьте трохи часу на прослуховування музики, в якій звучать ці рідкісні інструменти. На таких платформах, як YouTube та Spotify, є виступи та композиції з використанням рідкісних інструментів. Можливо, ви відкриєте для себе новий улюблений звук або виконавця.
Створіть свій власний інструмент
Проявіть творчість і зробіть власний музичний інструмент вдома. Використовуйте предмети побуту, такі як кухонне приладдя або навіть овочі, щоб отримати унікальні звуки. Це веселе заняття може стати чудовим способом долучитися до музики та відсвяткувати дух інновацій цього дня.
Відвідайте майстер-клас або виставку
Багато музичних шкіл і культурних центрів проводять майстер-класи та виставки, на яких представлені рідкісні музичні інструменти. Участь у цих заходах може дати вам практичний досвід і глибше розуміння цих унікальних інструментів.
Цікаві факти про рідкісні інструменти
- Арфи у Стародавньому Єгипті – на арфах зазвичай грали на бенкетах, як це зображено на гробничних розписах.
- На статуях 300 р. до н.е. зображені жінки, які грають на лірі, що свідчить про її важливість у культурі давніх кіпріотів.
- Водяний орган – винайдений у 3 столітті до н.е., цей орган використовував тиск води для отримання звуку, що вимагало кількох помічників для роботи.
- Теремін – винайдений у 1920 році, теремін є одним з найстаріших електронних інструментів, на якому грають без фізичного контакту.
- Діджеріду – Розроблений аборигенами Північної Австралії, цей духовий інструмент відомий своїм унікальним звучанням і користю для здоров’я.
Чому ми любимо День обізнаності про незвичайні музичні інструменти
- Популяризація музичного розмаїття
Цей день підкреслює багате розмаїття музичних інструментів у всьому світі. Він заохочує нас досліджувати і цінувати унікальні звуки, які кожен інструмент додає до музичного полотна. - Вшанування творчості
Створення музичних інструментів вимагає уяви та інновацій. Відзначаючи ці незвичайні інструменти, ми вшановуємо творчість та винахідливість музикантів і виробників інструментів. - Розширення горизонтів
Вивчення та гра на рідкісних інструментах може розширити наші музичні горизонти. Це пропонує новий погляд на музику і надихає нас мислити нестандартно.
День обізнаності про незвичайні музичні інструменти – це свято музики, гармонії й креативності, вшанування музикантів та святкування унікального і захоплюючого світу рідкісних музичних інструментів. Зробіть крок за межі звичного і відкрийте для себе надзвичайні звуки рідкісних музичних інструментів.
Коли будемо відзначати День обізнаності про незвичайні музичні інструменти?
Рік | Дата | День |
---|---|---|
2025 | 31 липня | Четвер |
2026 | 31 липня | П’ятниця |
2027 | 31 липня | Субота |
2028 | 31 липня | Понеділок |
2029 | 31 липня | Вівторок |
Перевірено редакцією DAY TODAY
Читайте також: Цікаві факти про укулеле