День Незалежності Малі

День Незалежності Малі

22 вересня громадяни Республіки Малі, що розташована в Західній Африці, святкують День незалежності своєї країни від Франції. Ця подія відбулась в 1960 році завдяки створенню «Суданського союзу». Він став тою політичною силою, яка змусила Францію відмовитися від подальшого колоніального статусу Судану, Сенегалу та Малі.

Схожі події: День Незалежності Казахстана та День Незалежності Республіки Науру

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Незважаючи на незалежність, Малі залишається однією з найбідніших та малограмотних країн світу. Республіка часто страждала від природних катаклізмів та військових переворотів. Нетривалі перемир’я, соціальна стабільність та економічні зростання швидко змінюються на озброєні конфлікти та спади в економіці.

Але навіть у скрутні часи кожного року в день своєї незалежності громадяни республіки Малі влаштовують святкові заходи, в тому числі паради та виступи національних колективів. Також у цей день одружуються багато пар, бо це стало доброю традицією.

Цікаві факти про Малі

  • Малі – один із найбільших експортерів золота у світі.
  • Місто Ніоно – це малійська «Венеція», воно все пронизане каналами.
  • Давня мечеть в місті Дженне у Малі повністю побудована з глини. До речі, цеглу в Малі роблять з глини, просто просушуючи бруски на сонці.
  • 80% населення зайнято в сільському господарстві, при цьому кожний третій громадянин живе поза межею бідності.
Позначки:
Copy link