День неандертальця

День неандертальця

Кожен рік 4 лютого відзначається День неандертальця. У цей день у 1857 р. цей представник людського роду вперше був представлений науковому суспільству. Його останки знайшли у 1856 р. у Німеччині в одній з печер близько річки Неандерталь. Ця гілка роду Homo в період приблизно 230 000 – 27 000 роках до н. е. проживали на території Європи та західної Азії. 

Цікава подія: День мандрівника в часі
Почитайте історію події та дізнайтеся у який день можна прикидатися мандрівником у часі.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хто такі неандертальці?

Перші дослідження та аналізи виявили, що неандертальці мали світлу шкіру та світле або руде волосся. Одразу була висунута гіпотеза, що саме від цих вимерлих людей європеоїди отримали у спадок світлу шкіру, але згодом цю думку спростували. Було доведено, що існували темношкірі та темноволосі неандертальці. Цікавий факт: дослідження довели, що обсяг мозку неандертальця такий же, як у сучасної людини. 

Досі існує декілька теорій про причини зникнення цього виду. Одна група вчених вважає, що неандертальців можна вважати предками сучасних людей, адже вони еволюціонували у кроманьйонців. Інші вчені вважають, що саме кроманьйонці знищили або асимілювали неандертальців. Щоб точно підтвердити хоча б одну з теорій, потрібно ретельно вивчити геном неандертальців. 

Позначки:
Copy link