День народження Діда Мороза

День народження Діда Мороза

Щорічно 18 листопада в деяких східнослов’янських країнах святкують День народження Діда Мороза. Документальних підтверджень того, що дата народження Діда Мороза саме 18 листопада не існує, проте очевидно, що це мало статися з приходом зими.

Та образ Діда Мороза в Україні вже давно набув негативного забавлення у сприйнятті суспільством, натомість, українських діточок обдаровує Святий Миколай.

19 грудня відмічаємо ✨🎅 День Святителя Миколая Чудотворця

Прочитайте історію виникнення події та дізнайтеся, чому день Святителя Миколая Чудотворця відзначають саме 19 грудня, а також чому у році відзначають два дні Святого Миколая Чудотворця.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Наші покоління вже звикли до образу Діда Мороза як доброго чудотворця, що дарує дітям новорічні подарунки. Але насправді в міфології давніх слов’ян це був могутній і злий персонаж, що виморожував свійську худобу та людей. Щоб задобрити його – приносили жертви, навіть людські. Згадайте казку “Морозко”.

Позитивний образ Діда Мороза почав впроваджуватися більшовиками лише в 30-х роках минулого століття. Він мав замінити собою християнського святого – Миколая.

Copy link