День народження Діда Мороза

День народження Діда Мороза

Щорічно 18 листопада в деяких східнослов’янських країнах святкують День народження Діда Мороза. Документальних підтверджень того, що дата народження Діда Мороза саме 18 листопада не існує, проте очевидно, що це мало статися з приходом зими.

Наші покоління вже звикли до образу Діда Мороза як доброго чудотворця, що дарує дітям новорічні подарунки. Але насправді в міфології давніх слов’ян це був могутній і злий персонаж, що виморожував свійську худобу та людей. Щоб задобрити його – приносили жертви, навіть людські. Згадайте казку “Морозко”.

Позитивний образ Діда Мороза почав впроваджуватися більшовиками лише в 30-х роках минулого століття. Він мав замінити собою християнського святого – Миколая.

19 грудня відмічаємо День Святителя Миколая Чудотворця

Прочитайте історію виникнення події та дізнайтеся, чому день Святителя Миколая Чудотворця відзначають саме 19 грудня, а також чому у році відзначають два дні Святого Миколая Чудотворця.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Позначки: