День хіміка

День хіміка

В останню неділю травня кожен рік святкують День хіміка. Це свято було відновлене 7 травня 1994 року. В цей було вирішено вшановувати робітників хімічної та нафтохімічної промисловості. Свято відзначається на підприємствах в містах, значна кількість населення яких працює на профільних промислових об’єктах. 

У 2024 році День хіміка відзначається 26 травня.

Схожі події:
🧪 Міжнародний тиждень науки та миру
🧪 День науки в Україні
🧪 Свято вчених або День генія

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хімія займає важливе місце у житті людей. Її відкриттями користується не лише промисловість, а й кожна сім’я. Ліки, косметика, побутові засоби, більшість харчових добавок та речі першої необхідності отримані за допомогою хімії.

Багато важливих для людства відкриттів відбулися завдяки хімікам випадково:

  • Американець Чарльз Гудьїр відкрив рецепт виготовлення гуми, завдяки якому став засновником великої корпорації з виготовлення шин. Помилково на плиті він нагрів каучук з сіркою, таким чином відкривши вулканізацію. 
  • Завдяки поганому знанню іноземної мови був винайдений замінник цукру – сукралоза. Профессор Леслі Х’ю попрохав студента випробувати речовину. Хлопець, що погано володів англійською мовою, вирішив, що його прохають спробувати сукралозу на смак. В результаті він визначив, що речовина солодка. 
  • Протиударне скло для автівок було винайдено також випадково. Хімік із Франції Едуард Бенедиктус впустив на підлогу скляну колбу з нітроцелюлозою, але вона не розбилася. Це і стало основою для розробки тришарового скла.
Позначки:
Copy link