Всесвітній день мрії

Всесвітній день мрії

Що це за день?

Мрії — це яскраві образи в нашому внутрішньому світі, що сприймаються як реалістичні й фантастичні, недосяжні або цілком можливі для втілення. Кажуть, що історія людства є історією великих мрійників, адже відкриті материки, доленосні винаходи, геніальні твори мистецтва — все це починалося з мрій, які спершу здавалися дивними чи нездійсненними. Сучасна психологія визнає, що мріяти корисно — це дозволяє людині наповнюватися позитивними емоціями та моделювати бажаний варіант свого майбутнього, тому процес мрій часто включають до практик психотерапії та курсів особистісного розвитку. Також існує свято, яке називається Всесвітнім днем мрії (World Dream Day) — його щороку відзначають 25 вересня.  

Схожі події:
Всесвітній день бажань
День падаючої зірки

Почитайте історію виникнення події та дізнайтеся чому завжди у житті є гарна нагода аби реалізувати свої мрії, а також можливість подарувати близькій людині турботу, увагу та любов.
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день мрії?

Досліджень, присвячених мріям, небагато, та й почалися вони лише в минулому столітті,  тому  про цю людську здатність нам відомо передусім з власного досвіду — кожна людина хоча б раз про щось мріяла. З наукової точки зору, мрія — це емоційно забарвлений образ бажаного майбутнього, який має суб’єктивну значущість та цінність для людини. 

Довгий час мрії сприймалися психологами негативно — їх вважали безплідними фантазіями та мало не проявом звичайних лінощів. На щастя, зараз професійна думка щодо мрій змінилася на протилежну, а з біографій відомих вчених, винахідників, митців та політичних діячів ми дізнаємося, як мрія виявлялася двигуном для відкриттів та соціальних досягнень.

Пристрасним мрійником був визнаний геній Леонардо да Вінчі. Його картини, фрески, всі технічні винаходи стали реалізацією мрії про людську досконалість. Наприклад, бажання літати, наче птах, спонукало Леонардо до створення прототипів парашута та дельтаплана, а мрія ходити по воді, як це робив Христос, допомогла з’явитися ідеї водних лиж та водолазного костюма. 

Відомі мрійники

Здатність концентруватися на завданні — важлива навичка, і багато хто вважає її секретом успіху. Але пильна увага до проблеми не завжди призводить до результату, натомість «прозріння» часто настає тоді, коли мозок «літає у хмарах». Наприклад, Ейнштейн створив теорію відносності після того, як дозволив своїм думкам відволіктися від суті задачі. Та й сама ідея цієї теорії виникла в Ейнштейна тоді, коли він ще підлітком мріяв про мандрівку разом із сонячним променем на край Всесвіту.  

Легендарний винахідник Нікола Тесла в інтерв’ю, опублікованому в 1921 році журналом «American Magazine», розповів, що завдяки унікальній здатності мріяти та візуалізувати йому не потрібні креслення й моделі — винаходи одразу оживають в його уяві. Завдяки мрійнику Теслі люди отримали чимало корисних відкриттів та приладів, а ось над його невтіленою мрією про бездротову передачу енергії на великі відстані науковці працюють досі.

«Всі мрії можуть стати реальністю, якщо нам вистачить сміливості втілити їх у життя» — це слова Волта Діснея.  Творець прекрасних мультфільмів відзначався унікальною рисою — будь-яку проблему він розглядав з точки зору трьох різних особистостей: мрійника, реаліста та критика. Цікаво, що першим Дісней «вмикав» саме мрійника, і в цьому стані придумував якомога більше ідей — чим божевільнішими вони здавалися на перший погляд, тим успішнішими зрештою виявлялися.     

Відомим на увесь світ завдяки мрії судилося стати й Мартіну Лютеру Кінгу, проте цей чоловік мріяв не про відкриття в науці чи творчості, а про відміну расової сегрегації на півдні США. На початку 1960-х років Кінг неодноразово потрапляв до в’язниці через організацію мирних демонстрацій, а 28 серпня 1963 року взяв участь в історичному «Марші на Вашингтон», що зібрав понад 200 тисяч людей різних рас і національностей. Того дня Мартін Лютер Кінг виступив з промовою «Я маю мрію». Емоційність та пророча сила цього виступу у великій мірі сприяли прийняттю  в державі Закону про громадянські права 1964 року. 

Озіома Егвуонву

Ініціатива заснування Всесвітнього дня мрії належить американці Озіомі Егвуонву. Ця жінка є відомою письменницею, ораторкою, викладачкою та експертом з корпоративної культури і людського потенціалу. Озіома займає посаду генерального директора міжнародної  консалтингової компанії «BurnBright International», яка допомагає людям і підприємствам розкривати свій потенціал, а також є директором ініціативи  «Rising Women Rising world» — асоціації жінок, які беруть на себе відповідальність за розбудову світу.

В якості експерта Озіома Егвуонгву консультує широке коло клієнтів — уряд, великі світові компанії зі списку Fortune 500, некомерційні організації, освітні установи, власників малого бізнесу та засновників стартапів, а також окремих персон щодо розвитку лідерських якостей та досягнення найвищих результатів. У 2012 році, викладаючи свій курс студентам Колумбійського університету, жінка вирішила заснувати Всесвітній день мрії, аби таким чином розширити можливості людей щодо втілення в реальність важливих для них ідей та бажань. Відтоді щороку 25 вересня ми маємо незвичайне свято — день, коли мріяти не тільки не шкідливо, а навіть необхідно. 

Всесвітній день мрії в історії

  • 1963
    Мартін Лютер Кінг виступив зі своєю відомою промовою «Я маю мрію».
  • 2009
    Неврологічні дослідження, проведені в США, виявили, що мрії складають 50% від загальної кількості думок середньостатистичної людини.
  • 2012
    Озіома Егвуонву заснувала Всесвітній день мрії.
  • 2013
    Всесвітній день мрії став партнером ініціативи ООН «Мій світ 2013».
  • 2014
    Озіома Егвуонву провела брифінг ООН, під час якого оголосила тему Всесвітнього дня мрії. Того року вона звучала як «Різні мрії» і означала заклик до людей ділитися своїми мріями для індивідуальних та колективних позитивних змін.

Часті Питання та відповіді про Всесвітній день мрії

Які типи мрій існують?

Дослідники поділяють людські мрії на два типи: мрію-гру та мрію-план. Перша в основному характерна для дітей та підлітків, вона часто буває заснована на фантазіях, і тому самі мрійники усвідомлюють її нереальність. Але при цьому в половини людей мрія-гра з віком переходить у мрію-план, тобто в цілком реальний орієнтир чи проєкт.

Чи залежить здатність мріяти від віку людини?

Психологи вважають, що діти починають мріяти у віці 5 – 6 років, оскільки саме тоді формується вміння ставити перед собою мету і досягати її, а також виникає потреба складати план дій та вживатися в майбутні ролі. Найактивнішими мрійниками є молоді люди, а в зрілому та похилому віці ми виявляємо меншу схильність до мрій, тому що майбутнє стає для нас дедалі більш передбачуваним та реалістичним.

На скільки часу в середньому людина «відключається» від зовнішніх подразників, поринаючи у мрію?

Зазвичай нам здається, що ми замріялися на кілька хвилин, але насправді цей проміжок часу ще коротший  — в середньому він становить 14 секунд. Втім, цього вистачає, щоб мозок трохи відпочив або згенерував несподівану ідею.

Чи пов’язана здатність мріяти з рівнем інтелекту?

Дослідження, яке було проведено в Технологічному інституті Джорджії у США, показало, що зв’язок між мріями та інтелектом існує. Ті учасники експерименту, які часто відволікалися на мрії, мали кращі результати в тестах IQ та більш розвинуті творчі здібності в порівнянні з переконаними реалістами й прагматиками.

Як відзначати Всесвітній день мрії?

Цій події присвячено окремий сайт в Інтернеті — worlddreamday.org. Там можна найти безкоштовну інформацію щодо місць проведення святкових заходів, щоправда, України в переліку країн та міст, які вже долучилися до цього руху, поки що немає. Але це не завадить всім охочим українцям відзначити Всесвітній день мрії, бо насправді це не потребує особливих умов та зусиль.

25 вересня слід виділити трохи часу для того, щоб зосередитися на своїй мріях, цілях та ідеях, які можуть змінити життя, покращити стосунки чи вдосконалити бізнес. Деяким людям буває важко визначитися щодо своєї головної мрії, тому для них це гарна нагода краще пізнати себе та свої найзаповітніші бажання.

Дивно, але психологи й езотерики разом сходяться на думці, що записані на папері мрії збуваються з більшою вірогідністю, ніж ті, що існують виключно в нашій уяві. Тому цього дня варто записати свою мрію – обов’язково з усіма подробицями, такими як кольори, запахи, форми, відчуття. 

Тим, хто володіє художніми здібностями, можна намалювати бажану подію. «Матеріалізована» на аркуші мрія  стає для людини своєрідною декларацією намірів, особливо якщо під цим імпровізованим документом поставити свій підпис. Для тих, хто мріє оволодіти певною професією, Всесвітній день мрії — чудовий привід зробити перший крок в цьому напрямку, наприклад, написати перший розділ давно задуманої власної книги.

Ще більшу мотивацію та натхнення для здійснення своїх мрій ми отримуємо тоді, коли ділимося ними з іншими людьми. Якщо хоча б від когось відчувається віра та підтримка, це додає сміливості й енергії в досягненні мети. Не менш приємно зі свого боку теж підтримати чиюсь мрію, тим більше що завдяки Інтернету зробити це дуже просто, наприклад, поділившись надихаючим авторським контентом з друзями.   

Листівка на Всесвітній день мрії

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Чому ми любимо цей день? 

Ще донедавна була досить розповсюдженою думка, що мрії — це просто втрачений час, який набагато корисніше витратити на конкретні справи. Але сучасна наука стверджує, що мрії є невід’ємною та важливою частиною людського життя, а Всесвітній день мрії сприяє тому, щоб ми дізналися більше фактів з цього приводу.

  • Передусім, мрії знижують рівень стресу й тривоги, бо «відключають» розум від зовнішнього світу і дозволяють спокійно плинути думкам. Це сприяє входженню мозку в так званий «стан альфа-хвиль», характерний для медитації, коли організм починає виробляти заспокійливі нейрохімічні речовини. Тобто мрії — це не просто розвага, вони потрібні нашому мозку для відпочинку після перебування в стані концентрації та активності.

Часто під час «літання в хмарах» ми несподівано для себе знаходимо рішення складних проблем. Вони виникають ніби самі собою, без зусиль з нашого боку. Це пояснюється тим, що мріючи, ми включаємо в роботу ті частини мозку, що відповідають за творчість, і отримуємо доступ до інформації, яка раніше була заблокованою.  

Мрії допомагають нам досягати мети — це науково доведений факт. Наприклад, в практиці спортивної психології існує метод, коли спортсмени цілеспрямовано мріють про свій досконалий виступ на змаганнях. Такі структуровані, реалістичні мрії налаштовують підсвідомість на успіх та допомагають зберігати мотивацію і долати труднощі.

Тож нехай у Всесвітній день мрії  якомога більше людей відкривають для себе задоволення мріяти, а разом з ним змінюють своє життя на краще.  

Коли будемо відзначати Всесвітній день мрії?

РікДатаДень
202425 вересняСереда
202525 вересняЧетвер
202625 вересняП’ятниця
202725 вересняСубота
202825 вересняПонеділок
Copy link