Всесвітній день мікробіома

Всесвітній день мікробіома

27 червня відзначають Всесвітній день мікробіома (World Microbiome Day). Рішення про його святкування було прийняте у 2018 році. Ініціатором свята виступила Ірландська асоціація мікробіома.

Схожа подія:
🦠 Всесвітній день імунітету
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мета Всесвітнього дня мікробіома

Метою свята є підвищення суспільної свідомості про яскравий та різноманітний світ мікробів, які нас оточують. Мікроорганізми живуть у грунті, рослинному і тваринному світі, продуктах харчування, а найголовніше – у людському організмі, безпосередньо впливаючи на стан здоров’я та самопочуття. Мікроорганізми всередині нас є частиною важливих процесів, починаючи травленням і закінчуючи настроєм.

Що таке Мікробіом?

Мікробіом людини являє собою трильйони мікроорганізмів, в тому числі бактерії, віруси та гриби, які живуть у людському тілі та на його поверхні. Кожна людина має свою унікальну мікробіоту, яка формується з народження і до трьох років, а після цього поступово змінюється. Спочатку зміни відбуваються під впливом грудного молока та інших природних процесів, потім чинниками стають фактори способу життя і навколишнього середовища. 

Представники асоціації вважають, що різноманітний та цікавий світ мікробіомів повинен отримувати більше уваги та визнання завдяки своєму впливу на людське здоров’я, на існування тваринного світу та навколишнього середовища. Святкуванням Всесвітнього дня мікробіома вони нагадують людству про існування мікробів та їх різноманіття. 

Коли будемо відзначати Всесвітній день мікробіома?

РікДатаДень
202427 червняЧетвер
202527 червняП’ятниця
202627 червняСубота
202727 червняНеділя
202827 червняВівторок
Позначки:
Copy link