Всесвітній день імунізації

Всесвітній день імунізації

Всесвітній день імунізації (World Immunisation Day), який відзначається щорічно 10 листопада, покликаний підкреслити критичну важливість щеплень. Він нагадує про неймовірну історію успіху імунізації, яка рятує мільйони життів щороку, а також про постійні зусилля, спрямовані на підвищення рівня імунізації проти хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, у всьому світі.

Історична подорож вакцинації

Практика імунізації бере свій початок у 11 столітті, коли буддійські монахи в Китаї використовували зміїну отруту для вироблення імунітету проти укусів змій. Сучасна ера вакцинації почалася з розробки Едвардом Дженнером вакцини проти віспи в 1796 році, що призвело до остаточного викорінення цієї хвороби в 1979 році. У 20-му столітті дослідження вакцин значно просунулися вперед, що призвело до створення вакцин проти поліомієліту, кору, епідемічного паротиту та краснухи, зокрема.

Вакцини працюють з природними захисними силами організму для вироблення захисту від хвороб. Це призвело до різкого зниження рівня захворюваності та смертності. Наприклад, вакцини знизили смертність від кору в усьому світі на 78% у період з 2000 по 2008 рік і призвели до зниження захворюваності на бактеріальний менінгіт на 99% з 1988 року.

Виклики та досягнення

Незважаючи на успіхи, світ стикається з такими викликами, як навантаження на системи охорони здоров’я, спричинене COVID-19, що загрожує звести нанівець прогрес у плановій імунізації. Однак були й історичні досягнення, такі як ліквідація віспи та оголошення Індії країною, вільною від поліомієліту, у 2014 році.1

Всесвітній день імунізації можна відзначити шляхом забезпечення актуальності особистих щеплень, дотримання здорового харчування та підвищення обізнаності про важливість вакцин. Кампанії в соціальних мережах та обмін особистим досвідом вакцинації можуть сприяти просвітницькій роботі серед населення.

Роль світової спільноти

Такі організації, як ЮНІСЕФ та ВООЗ, очолюють кампанії з популяризації вакцинації та боротьби з антивакцинаторськими настроями. Національна програма компенсації шкоди від щеплень у США, створена в 1986 році, є одним із таких заходів, спрямованих на підтримку виробництва вакцин і довіри громадськості.

Вакцинація є низькотехнологічним, економічно ефективним і високоефективним рішенням для запобігання хворобам і захворюванням. Вона відіграла важливу роль у зниженні ризику епідемій і захисті тих, хто не може бути вакцинований за медичними показаннями.

Всесвітній день імунізації – це свідчення сили вакцин у підвищенні якості життя та забезпеченні безпечнішого світу. Це заклик до дій, спрямованих на продовження інвестицій у дослідження, безпеку, виробництво та розповсюдження вакцин, щоб усі могли користуватися перевагами імунізації.

Схожі події: 
✔️ Міжнародний день імунології
✔️ Всесвітній тиждень імунізації

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://diagnostics.medgenome.com/world-immunisation-day/ []
Позначки:
Copy link