Всесвітній день Емоджі

Всесвітній день Емоджі

Що це за день?

Емоджі — це піктограми (графічні символи), які зазвичай мають яскравий, «мультиплікаційний» вигляд і використовуються в текстових повідомленнях. Емоджі надзвичайно різноманітні — це обличчя, персонажі, погодні явища, транспорт, предмети, їжа, рослини, тварини або знаки, які означають емоцію чи дію. Коли нам не вистачає міміки, жестів та інтонації, щоб передати свої відчуття, на допомогу готові прийти емоджі. Найчастіше їх можна зустріти в постах соціальних мереж, яким вони додають потрібного емоційного забарвлення. Популярність емоджі в спілкуванні онлайн надзвичайна, тож не дивно, що існує особливе свято — Всесвітній день емоджі (World Emoji Day). Цю подію щороку відзначають 17 липня.1

Схожі події:
😁 День електронних привітань
😁 День народження електронної пошти
😁 День народження смайла
😁 Всесвітній день усмішки
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день Емоджі?

Емоджі з’явилися разом з комп’ютерами та смартфонами — так вважає більшість людей. Але насправді корені подібних символів сягають у далеке минуле, в якому про комп’ютери ще навіть не йшлося. Відомо, що в 1881 році в американському гумористичному журналі «Puck» було опубліковано іронічну статтю про типографське мистецтво. В якості зразків художніх досягнень типографів представлялися стилізовані зображення чотирьох облич, складених  з  розділових знаків, які виражали радість, смуток, подив та байдужість. 

Попередники емоджі — смайлики — з’явилися в 1982 році завдяки програмісту Скотту Фалману з університету Карнегі – Меллона в США. Використовуючи університетську онлайн – дошку оголошень, вчений помітив, що багато користувачів люблять жартувати в своїх повідомленнях, але йому іноді бувало важко зрозуміти серйозність чи сарказм таких постів.

Фалман почав міркувати над тим, як можна компенсувати в  текстовому онлайн – спілкуванні відсутність невербальних знаків, таких як вираз обличчя чи рухи тіла. Зрештою, він розмістив оголошення, в якому запропонував усі повідомлення супроводжувати одним з двох знаків — усміхненим або серйозним зображенням обличчя. За лічені місяці ця новація не тільки прижилася в університеті Карнегі – Меллона, але й розповсюдилася на інші університетські мережі. 

Сігетака Куріта

Власне емоджі в їх сучасному вигляді з’явилися в Японії. В 1999 році художник Сігетака Куріта, який працював в команді розробників платформи мобільного Інтернету «i-mode» для оператора зв’язку DOCOMO, винайшов спосіб передачі інформації лаконічним і привабливим способом, наприклад, замінивши слова «хмарно» чи «сонячно» в прогнозі погоди спеціальними піктограмами. Було створено 176 зображень розміром 12×12 пікселів, які можна було вибрати в інтерфейсі «i-mode» та відправити на мобільні телефони як окремі символи. 

Набір символів складався з об’єктів та персонажів замість облич і серед інших включав зображення погоди (парасолька, сонце, хмари), руху (автомобіль, літак, корабель), технологій (телефон, телевізор), фаз Місяця та інших явищ. Але ці зображення не були суто інформаційними, а передбачали наявність емоційного підтексту, приміром, шляхом додавання символу «сердечко». 

Зараз колекція емоджі Сігетаки Куріти демонструється в Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку, а на початку 2000-х ця ідея мала поширення лише в Японії. Символи не були стандартизованими, оскільки кожним оператором мобільного зв’язку було розроблено свій набір емоджі. Частково вони повторювалися, а деякі не відображувалися в іншій мережі.

Популярність емоджі

Зважаючи на популярність емоджі в Японії, 2003 року компанія Microsoft для платформи обміну миттєвими повідомленнями MSN Messenger6 представила 30 емоджі, серед яких були й анімовані. В 2006-му Google почав роботу з перетворення емоджі в коди Unicode для приватного використання, а 23 жовтня 2008 року набір Google з 79 анімованих емоджі дебютував у Gmail. 

Починаючи з 2007 року, коли було випущено перший iPhone, компанія Apple прагнула потрапити на японський ринок, тому вона вирішила включити популярні емоджі до свого програмного забезпечення. З випуском iOS 2.2 в листопаді 2008 року Apple представила набір емоджі, доступний лише для японських користувачів. Та вже через кілька місяців інженери компанії подали в Unicode офіційну пропозицію з запровадження 625 символів емоджі.

Нарешті, в 2010 році емоджі були включені в Unicode, тоді ж для  iPhone  та Android  було випущено 722 емоджі. В 2011-му Apple позбавив користувачів iOS 5 від потреби використовувати окремий додаток для вводу цих символів, розробивши спеціальну клавіатуру.

Emodjipedia

В 2013 році експерт з емоджі Джеремі Бердж відкрив довідниковий сайт Emodjipedia. Цей сайт документує зміни в символах емоджі та їхнє значення в стандарті Unicode. Саме Emodjipedia в 2014 році заснувала нове свято — Всесвітній день емоджі. Днем святкування було обрано 17 липня, тому що якраз цю дату відображено на піктограмі календаря в операційній системі iOS.

Стало традицією, що кожен випуск Unicode містить нові емоджі. Наприклад, у 2015 році було запроваджено модифікатори тонів шкіри і всі охочі відтоді можуть ділитися «людськими» емоджі з п’ятьма різними відтінками шкіри на вибір, а 2016 року додано символ у вигляді людини в хіджабі. Отже, емоджі стають дедалі більш інклюзивними та представляють вподобання різних верств населення.

Продовжує розвиватися й колекція емоджі Apple — до десятиріччя компанії в 2018 році в iOS 12.1 було додано 158 нових піктограм. Останнім часом особлива увага приділяється розробці емоджі для вираження культурних символів, обмежених людських можливостей та гендерно-нетрадиційних стосунків.

Всесвітній день Емоджі в історії

  • 1999
    Японський художник Сігетака Куріта створив перший набір емоджі.
  • 2003
    Популярність емоджі на інших цифрових платформах спонукала компанію Microsoft розробити 30 перших піктограм для MSN Messenger 6.
  • 2009
    Інженер з США Фред Бененсон запустив проект «Emodji Dick» — переклад на мову емоджі роману Германа Мелвіла «Мобі Дік». Більш ніж 800 людей на Amazon Mechanical Turk займалися цим перекладом і в 2013 році роман було опубліковано. Один з примірників придбала бібліотека Конгресу США для своєї колекції.
  • 2010
    З випуском Unicode 6.0 емоджі офіційно прийнято до стандарту, при цьому всі символи розподілено на окремі блоки.
  • 2014
    Завдяки ініціативі сайту Emodjipedia встановлено Всесвітній день емоджі. Відтоді його щороку відзначають 17 липня.
  • 2016
    Оригінальний набір емоджі Сігетаки Куріти було додано в колекцію Нью-Йоркського музею сучасного мистецтва. Ця подія підкреслила важливу роль винаходу емоджі в історії дизайну.

Часті Питання та відповіді про Всесвітній день Емоджі

Що означає саме слово «емоджі»?

Співзвучність терміну «емоджі» зі словом «емоція» викликає розповсюджену думку про їхню спорідненість. Проте насправді ці слова не пов’язані — «емоджі» походить від японських слів, які означають «зображення» та «персонаж». 

Які зображення емоджі є найпопулярнішими в світі?

За інформацією сайту Emodjitracker, найпопулярнішим, принаймні в Twitter, є так зване «обличчя зі сльозами радості», яке з’явилося більш ніж у трьох мільярдах повідомлень, починаючи з 2013 року. Проте в різних країнах люди віддають перевагу різним символам — приміром, французи набагато частіше від інших використовують «сердечко», а люди в арабських країнах — символи квітів та рослин.   

Яка кількість емоджі наразі існує?

На сьогодні в офіційному списку Unicode близько 3-х тисяч емоджі. Сучасні піктограми дуже відрізняються від простих чорно-білих зображень Сігетаки Куріти.

В чому полягає різниця між емоджі та смайликами?

Термін «смайлики» застосовують до серії текстових символів (зазвичай розділових знаків, цифр і літер), які призначені для демонстрації виразу обличчя чи жеста. Емоджі вважаються окремою символьною мовою, яка базується на візуальних образах. При цьому деякі смайлики можна зарахувати до емоджі, але емоджі не являються смайликами.

Яке з зображень є улюбленцем автора емоджі — Сігетаки Куріти?

Винахідник емоджі вважає фаворитом серед своїх зображень «серце», тому що воно має виключно позитивне значення та надає відповідного емоційного забарвлення іншим символам.

Як відзначати Всесвітній день Емоджі?

Це свято є чудовим приводом використовувати якнайбільше різних емоджі. Можна навіть провести експеримент, відправивши друзям повідомлення без тексту, складене лише з піктограм. Отримувати такі повідомлення теж досить цікаво — іноді доводиться знаходити значення деяких нових символів в Інтернеті. 

Доречно відвідати сайт World Emoji Awards, на якому щороку 17 липня оголошуються емоджі – переможці в категорія новинок, очікуваних та найпопулярніших. Обирають їх користувачі сайту шляхом онлайн – голосування. 

Багато людей у Всесвітній день емоджі діляться в соціальних мережах своїми власними емоджі, створеними на основі фотографій. Це можна зробити, використовуючи спеціальні додатки або онлайн-програми. Деякі любителі емоджі просто публікують свій топ найулюбленіших чи найкумедніших символів. Переглядаючи пости з хештегом #WorldEmojiDay, можна знайти чимало надихаючих ідей для святкування цієї події. 

Приміром, цікаво буде влаштувати дружню вечірку, обов’язково костюмовану. Друзі в образах емоджі — це незвично й весело, а для дітей така подія взагалі буде захоплюючою й запам’ятається надовго. 

Чому важливий цей день? 

Ми звикли бачити й використовувати емоджі, тому здебільшого не замислюємося над тим, чому вони настільки впевнено зайняли місце в нашому житті. Всесвітній день емоджі допомагає зрозуміти, що ці кумедні символи — не просто тимчасовий модний тренд, а дещо значно більше.

Ніхто не заперечує, що для справжнього, повноцінного спілкування людям необхідна фізична присутність. Але обставини XXI століття складаються так, що іноді це є проблематичним, і емоджі виступають як своєрідна цифрова відповідь на виклики реальності. Там, де слова не передають весь спектр емоцій, допомагають прості, але місткі символи. Недарма емоджі вважають своєрідною лінгва франка — мовою, яка базується на візуальному сприйнятті, тому є зрозумілою для всіх.

Застосування емоджі не обмежується лише вираженням емоцій у онлайн-спілкуванні. Приміром, цими символами зручно позначати папки для ярликів додатків на домашньому екрані iPhone. Також емоджі чудово виглядають в рекламних матеріалах, а іноді вони доречні навіть у діловому листуванні — проте тут слід враховувати особливості корпоративної етики та особисте ставлення співрозмовника до «несерйозних» символів.

Ще емоджі стали одним із способів самовираження — їх активно використовують люди творчих професій в поп-культурі, інтерактивних розвагах та прикладній творчості.  Цікаво, що існує навіть емоджі-терапія для людей із захворюваннями аутичного спектру — піктограми допомагають їм краще запам’ятовувати нові обличчя та об’єкти. 

Коли будемо відзначати Всесвітній день Емоджі?

РікДатаДень
202417 липняСереда
202517 липняЧетвер
202617 липняП’ятниця
202717 липняСубота
202817 липняПонеділок
  1. https://worldemojiday.com/ []
Copy link