Свято Богоявлення

Свято Богоявлення

6 січня (19 січня) віряни відзначають Свято Богоявлення. Цей день також має назву Хрещення Господнє. Його було встановлено у часи апостолів на честь хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем у річці Йордан. Це вважається урочистим двунадесятим святом, напередодні якого встановлено суворий піст.

Схожа подія: Водохреща (Хрещення Господнє, Йордан)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У Святих переказах розповідається про те, що вихід Сина Божого з води супроводжувався розкриттям небес, а на його плече опустився Святий Дух у вигляді білого голуба. Відтоді хрещення у воді стало одним із семи найважливіших церковних обрядів.

Вважається, що на це свято вода стає цілющою та зберігає цю властивість на весь рік. Тому нею напувають хворих, вмивають немовлят, освячують житлові приміщення та храми. 

У церквах вранці відбуваються богослужіння, після яких усі йдуть на річку, де хрестоподібно вироблено проруб для занурення. Вважається, що у воду йде вся нечисть, негатив і людські вади.

Історія святкування Богоявлення

Перші згадки про святкування Богоявлення знаходять у Климента Олександрійського (2 століття).

Звісно, що з часів сивої давнини відбулося багато змін в християнських традиціях та проведенні обряду. Наприклад, з часом виокремилося свято Різдва Христового.

З часом відбувалася і подальша еволюція тлумачення сенсу свята. У православних християн Богоявлення все більше пов’язувалося із Хрещенням господнім, втрачаючи зв’язок із Різдвяними подіями. У представників католицьких конфесій, навпаки, це свято пов’язується з євангельськими подіями та поклонінням волхвів після Різдва Христового.

Позначки:
Copy link