Миколи Студеного

Миколи Студеного

4 (17) лютого — народне церковне свято вшанування пам’яті преподобного Миколи Студеного. Він був одним із тих християн, які стійко та сумлінно розповсюджували християнство, попри гоніння та катування тих часів. За своє сумлінне подвижницьке життя Микола отримав Божественний дар зцілення — церквою він вважається чудотворцем. Поговорюють, що він продовжував зцілювати людей навіть після своєї смерті, тому віряни часто звертаються до нього у молитвах з проханнями про здоров’я.

Схожі події: День пам’яті святого апостола Никанора та День пам’яті святого пророка Авдія

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Прозвали його Студеним, так як цей день вважався одним із найморозніших днів зими.  У народі цей день також називають “Вовчий сват”. Це пов’язано з тим, що звірі «грають» свої весілля в лісах, і тільки одному Миколі Студеному нібито відомо про те, якими стежками ходять лісові мешканці, як танцюють свої танці лисиці і в якому місці створює вовчиця лігво для вовченят.

Прикмети та традиції на Миколи Студеного

  • Середина лютого вважається небезпечним часом для тих, хто живе поблизу лісових угідь. За давнім повір’ям, тварини у цей час агресивні, адже ділять територію, де планують виводити потомство. Не можна у цей день і полювати, адже це може призвести до біди.
  • Також, наші пращури на Миколу спостерігали за деревами: якщо довгі ялинові гілки згинаються до землі – це до хуртовини.
  • А якщо листяний ліс чорніє – можна чекати відлиги.
Позначки:
Copy link