Міжнародний день голокосту ромів

Міжнародний день голокосту ромів

Для ромської спільноти всього світу 2 серпня – скорботна дата – Міжнародний день голокосту ромів.

Схожі події:
🥀 Міжнародний день ромів
🥀 Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
🥀 Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день голокосту ромів в історії

1944 року ніч на 3 серпня для останньої 3-тисячної групи полонених циган у таборі смерті Auschwitz-Birkenau стала страшною трагедією. Нацисти влаштували так звану «Циганську ніч», фізично знищивши велику кількість людей ромської національності. У Другу світову війну до цього табору було доправлено 23 тис. представників циганської національності, з них понад 20 тис. осіб загинуло.

Нацисти та їх союзники винищили близько 90% ромів Європи. Тільки в Україні в цей час загинуло близько 20 тис. циган. За даними дослідників, серед жертв голокосту налічується близько 1,5 млн ромів. В процентному відношенні це найбільша кількість потерпілих від нацистських репресій. Саме тому ці трагічні події мають символічну назву – Калі Траш, що значить Чорний Жах.

У листопаді 1996 року в Освенцимі відбулася конференція, присвячена вшануванню пам’яті циган, загиблих від жорстокого нацистського режиму, на якій очільники ромських організацій США та європейських країн ухвалили відзначання 2 серпня Міжнародним днем голокосту ромів. Ця дата була започаткована Міжнародною радою пам’яті геноциду представників ромського етносу.

В Україні у жовтні 2004 року було затверджено Постанову Верховної Ради, згідно з якою країна почала відзначати цю подію офіційно. Рішення було прийняте з метою збереження історичної пам’яті про невинних жертв масових вбивств ромів, щоб майбутні покоління не допустили повторення страшної трагедії.

Позначки:
Copy link