
Міжнародний день акварелі
Що це за день?
23 листопада – знаменна дата для художників-акварелістів по всьому світі. Адже в цей день відзначається Міжнародний день акварелі, започаткований відомим мексиканським художником Альфредо Гуаті Рохо. Можна сказати, що цей митець все своє життя присвятив живопису в техніці акварелі та його популяризації у світі.
Ще два атмосферних свята на цю тему:
🎨 День художника України
🎨 Міжнародний день художника
🎨 День перерви на мистецтво
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.
Як виникла ідея відзначати Міжнародний день акварелі?
Назва Aquarelle походить з французької мови та означає «водяниста». Важко знайти людину, яка в своєму житті не малювала акварельними фарбами. Вони легко розводяться у воді, ніжно лягають на папері, дозволяють створювати різноманітні відтінки та чіткі графічні лінії.
Саме тому працювати з цією фарбою навчають з 1-го класу загальноосвітньої школи. Та попри свою доступність та легкість у використанні, акварельні фарби довго завойовували своє місце на теренах образотворчого мистецтва.
Від виникнення до визнання
Вперше акварель з’явилася в Китаї в 2-му столітті нашої ери, як тільки-но було винайдено папір. В Європі малювати цими фарбами почали дещо пізніше, коли папір вже набув значного поширення. Перші малюнки аквареллю в європейських країнах датуються 12 століттям.
Акварельні фарби стали улюбленими для Альбрехта Дюрера – видатного митця, художника ренесансного періоду. З під його пензлика виходили справжні шедеври, виконані за технікою «водяного» живопису. Його авторству належить безліч акварельних композицій, пейзажів та замальовок
В його любові до акварелі Дюрера підтримували і інші художники, проте ще кілька століть поспіль фарба не цінувалася належним чином у світі образотворчого мистецтва.
1804 рік ознаменувався створення першого Товариства акварелістів у Великобританії. Її очолював А.Бенуа – французький та російський митець, художник, художній критик та мистецтвознавець. Під егідою товариства було проведено безліч виставок робіт, виконаних аквареллю. Після цього техніка малювання аквареллю стала поступово утверджуватися у світі образотворчого мистецтва, як самостійний вид живопису.
Заснування Міжнародного дня акварелі
Перші згадки про окреме свято, присвячене цьому різновиду образотворчого мистецтва, з’явилися в 1991 році. Ініціатором створення Міжнародного дня акварелі став відомий мексиканський художник-аквареліст Альфредо Гуаті Рохо. Надзвичайно талановитий та відданий цій техніці живопису митець присвятив своє життя поширенню акварелі. Спочатку він заснував та очолив Товариство акварелістів у своїй країні, а потім почав впроваджувати ідею створення подібних товариств в інших країнах світу.
Протягом довгого часу Aquarelle вважалась технікою графічного, а не образотворчого мистецтва. Багато художників того часу ставили цю фарбу на сходинку нижче від олійної. Проте Альфредо відстоював акварельний живопис та ставив його на один рівень з іншими техніками малювання.
З часом митець створив цілий музей, присвячений малюванню цією технікою, а його намагання створити Міжнародний день акварелі увінчалися успіхом. Вперше це свято відсвяткували 23 листопада 2001 року. З того часу в цей день художники всього світу віддають почесті техніці малювання Aquarelle та проводяться виставки акварельних робіт.
Всесвітньо відомі художники-акварелісти сучасності
Валентина Верлато – італійська художниця чудово володіє технікою малювання акварельними фарбами. Її композиції сповнені численних барв та неповторних емоцій. Вона обожнює малювати різноманітні квіти, пухнасті крони дерев, яскраві пейзажі, столики кафе з відвідувачами. Творіння Валентини чудово передають не тільки кольори, але й настрій добра та теплоти.
Джозеф Збуквич – австралійський художник та виходець з Хорватії. Добре знайомий міжнародній спільноті художників як талановитий аквареліст.
Стів Генкс – на його роботах оживають малі діти та красиві жінки. Його картини пронизані чуттєвістю, іноді, відверто сексуальні та як фотографії реалістичні.
Мері Вайт – майстриня акварельних портретів. Особливо красиво у неї виходять жінки-афроамериканки на фоні квітучих луків.
Т’єррі Дюваль – розробив власну техніку малювання аквареллю, за якою фарба наноситься в декілька шарів. Прискіпливо ставиться до деталей, доводить до бездоганності кожен акцент своєї роботи.
Прафул Савант – всесвітньо відомий індійський художник, лауреат численних міжнародних премій. Червоною ниточкою у його роботах проходить рідна Індія – її яскраве сонце, сповнені суєтності міста, різнобарвні вулиці Делі. Картини Саванта настільки щирі, чуйні та теплі, що закохують в себе з першого погляду.
Міжнародний день акварелі в історії
-
II ст. н.е.Вперше акварель з’явилася в Китаї.
-
XII ст.Перші малюнки аквареллю в європейських країнах датуються 12 століттям.
-
1804Створено перше Товариство акварелістів у Великобританії.
-
1991Альфредо Гуаті Рохо – відомий мексиканський художник-аквареліст, запропонував створити Міжнародний день акварелі.
-
2001 23 листопадаВперше Міжнародний день акварелі відсвяткували 23 листопада 2001 року.



Часті Питання та відповіді про Міжнародний день акварелі
В цей день вітають художників, що працюють з акварельною фарбою, а також всіх прихильників акварелі.
Вибір подарунків, які можна презентувати товаришу, колезі чи одному із членів родини, що малюють чи захоплюються технікою акварелі, доволі широкий. Якщо винуватець свята – художник-новачок, йому обов’язково знадобляться такі предмети, як пензлі, фарби (обов’язково акварельні). Близькій людині можна зробити чудовий подарунок – придбати стіл-мольберт.
Подарунки не обов’язково повинні бути пов’язані з професійною діяльністю. У виборі презенту можна відштовхуватися від особистих якостей художника. Це може бути сертифікат на активну розвагу, запрошення до кафе, смачний подарунок у вигляді солодощів та таке інше.
Що подарувати їй? Це дуже просто, можна вибрати хорошу картину, виконану акварельною фарбою або запрошення на виставку відомих художників-акварелістів.
Як відзначати Міжнародний день акварелі?
В цей день по всьому світу проводяться виставки відомих художників-акварелістів та митців-початківців, що захоплюються цією технікою. Таким чином техніка набуває ще більшої популярності. Однак, сьогодні це не тільки свято художників, це сімейний день, який можна присвятити культурному розвитку своєму та своїх рідних: відвідати музей, виставку, картинну галерею тощо.
Дуже цікаво це свято можна провести для дітей. Адже хто як не вони першими випробовують на собі ази малювання аквареллю, оскільки це найбезпечніша та найдоступніша фарба, якою діти вчаться малювати тільки-но переступивши поріг рідної школи. В торгово-розважальних центрах проводяться акції з малювання аквареллю для дітей. В школах та закладах розвитку дитини можна започаткувати конкурс на звання кращого художника-аквареліста в певній категорії.
Коли будемо відзначати Міжнародний день акварелі?

Рік | Дата | День тижня |
---|---|---|
2020 | 23 листопада | Понеділок |
2021 | 23 листопада | Вівторок |
2022 | 23 листопада | Середа |
2023 | 23 листопада | Четвер |
2024 | 23 листопада | Субота |