Міжнародний день африканської діаспори

Міжнародний день африканської діаспори

День африканської діаспори відзначають у першу неділю жовтня. Африканська діаспора в наші дні – це результат поневолення народів Африки, їх примусового переселення в різні країни. Через те, що населення континенту продавали як рабів, зараз на території різних країн, зокрема, США, Канади та Бразилії, живе дуже багато людей африканського походження. 

У 2022 році Міжнародний день африканської діаспори відзначають 2 жовтня.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

З тих часів до факторів еміграції додалися ще дві причини. По-перше, після того як європейські колонії в Африці отримали незалежність, їхні мешканці отримали можливість переїхати до метрополії на пільгових умовах. По-друге, африканці були змушені залишати свої домівки через постійні війни, голод, бідність в нових незалежних країнах.

Цікаві факти

  • У 95% гаїтян африканське походження.
  • Італія приймає багато емігрантів з Африки через своє географічне розташування. Приблизно 22% всіх мігрантів в Італії – африканці.
  • Африканська діаспора у Франції – одна із найбільших у світі.
  • У Бразилії різні раси змішувались протягом декількох поколінь. Таким чином з’явились так звані креоли – населення мішаного походження (європейсько-індіанського або європейсько-африканського).
Позначки: