День шахтаря

День шахтаря

В останню неділю серпня Україна відзначає професійне свято шахтарів – День шахтаря. Люди цієї суворої професії отримують вітання рідних та колег. Найбільш видатні трудівники отримують подяки та нагороди. Шахтарські міста сходу і заходу України відзначають День шахтаря концертами, масовими гуляннями, конкурсами та салютами. Під час урочистих заходів згадують тих шахтарів, що загинули в забоях під час завалів та вибухів.

У 2024 році День шахтаря припадає на 25 серпня.

Схожі події:
День машинобудівника України
День металурга
День працівників будівельної галузі (День будівельника)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Дня шахтаря

10 вересня 1947 року був опублікований Указ №32, за яким затверджувалося святкування Дня шахтаря в останню неділю серпня. Це відбулося за ініціативи міністрів вугільної промисловості Засядька та Оніки. На той час шахти працювали у шестиденному режимі, а вихідні були у фіксовані числа кожного місяця. Впровадження свята пов’язують зі стаханівським рекордом. Олексій Стаханов встановив історичний рекорд з добутку вугілля в нічну зміну з 30 на 31 серпня – 102 тони за 5 годин 45 хвилин. Це в 14 разів перевищило встановлену на той час норму на одного працівника.

Святкування Дня шахтаря у незалежній Україні було офіційно затверджено у 1993 році Указом президента Кравчука. Відтоді працівники шахт щороку святкують цей день. Їхня праця вважається дуже шкідливою для здоров’я, небезпечною та складною. Тому для шахтарів та їх родин ця подія є визначною й очікуваною.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link