День пам'яті святого мученика Луппа Солунського

День пам’яті святого мученика Луппа Солунського

23 серпня (5 вересня) відзначають День пам’яті святого мученика Луппа Солунського.

У цей день вшановується життя і жертовність святого Лупп, який був тісно пов’язаний з великомучеником Димитрієм Солунським. Його життя є прикладом вірності, божественних чудес і найвищої жертви мучеництва.

Святий Лупп жив наприкінці III – на початку IV століття і був вірним служителем святого Димитрія. Після мученицької смерті Димитрія, Лупп продовжив справу свого вчителя, роздавши його багатство бідним, що свідчить про їхню спільну прихильність до християнського милосердя.

Лупп Солунський
Лупп Солунський

Житіє святого Луппа наповнене актами палкої віри і чудесами. Після смерті Димитрія Лупп намочив свій одяг кров’ю мученика і взяв його перстень. Ці реліквії дозволили Луппу творити численні чудеса у Фессалоніках, включаючи знищення язичницьких ідолів і подолання різних замахів на його життя з боку розлючених язичників. Його чудесне виживання всупереч усьому свідчило про його Божественний захист.

Незважаючи на постійні погрози, мужність святого Луппа ніколи не похитнулася. Він сміливо дивився у вічі своїм супротивникам і продовжував проповідувати християнську доктрину. Зрештою, він був схоплений і, відмовившись відректися від своєї віри, був страчений через відсікання голови за наказом імператора Максиміана.

Схожі події: День пам’яті священномученика Ігнатія Богоносця та День пам’яті мученика Никандра Єгиптянина

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Останки святого Люппа були таємно вивезені і з честю поховані. З часом його могила стала місцем численних зцілень, приваблюючи безліч паломників. На його честь церква встановила 23 серпня днем пам’яті, щоб його історія віри і витривалості продовжувала надихати вірних. На його прикладі віряни нагадують про силу, що міститься в божественній вірі, і про вічні нагороди за служіння правді та справедливості.

Коли будемо відзначати День пам’яті святого мученика Луппа Солунського?

РікДатаДень
202423 серпняП’ятниця
202523 серпняСубота
202623 серпняНеділя
202723 серпняПонеділок
202823 серпняСереда

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link