День пам'яті преподобного Антонія Оптинського

День пам’яті преподобного Антонія Оптинського

День пам’яті Преподобного Антонія Оптинського відзначають 20 серпня. Він походив з родини Путилових, яка подарувала християнському світу відразу трьох подвижників – Мойсея, ігумена Оптиної пустелі, Ісаю, ігумена Саровської пустелі, й Антонія, ігумена Малоярославецького монастиря. Життя майбутнього святого неодноразово було у небезпеці. Так, у молодому віці він потрапив у полон до французів, з якого утік після 10 днів знущань.

Схожі події: День пам’яті преподобного Никона Сухого та День пам’яті преподобного Павла Слухливого

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Коли Антонію виповнився 21 рік, він вирішив відвідати брата Мойсея, який був монахом-відлюдником, і залишився разом з ним. Через 4 роки Антоній прийняв постриг. Молодий послушник з радістю виконував найважчі роботи, починаючи від збирання конячого посліду і закінчуючи чищенням вбиралень.

У 1821 році брати переїхали в Оптину пустелю, де Мойсей став настоятелем монастиря, а Антоній – скитоначальником. Однак самого храму ще не існувало, тож їм довелось самотужки очищати землю від багатовікового лісу.

Численні молитви стали причиною появи важкої хвороби в Антонія. Його ноги від ступенів до колін були покриті ранами, які постійно кровоточили. Нерідко під час нічного пильнування взуття наскрізь промокало. Незважаючи на хворобу, Антоній ніколи не скаржився на самопочуття. Він вів листування з духовними дітьми, у якому наставляв їх щодо правильної поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Позначки:
Copy link