День олівця
День олівця (Pencil day) заведено відзначати щорічно 30 березня. Цей день відзначає річницю важливої віхи в розвитку олівця: патентування першого олівця з прикріпленою гумкою Хайменом Ліпманом у 1858 році.
Слово «олівець» походить від старої назви свинцю – «олово». Саме з цього матеріалу було виготовлено перший письмовий інструмент. Свинець був не надто зручним, бо залишав блідий слід на папері. Тоді було вирішено використовувати у письмовій справі графіт, який малював виразніше та відразу впадав у око.
Історія олівця сягає глибини століть, а його сучасне втілення з’явилося в 16 столітті, коли в Англії було відкрито графіт. Однак саме винахід Ліпмана, який прикріпив до олівця гумку, перетворив його на зручне письмове приладдя, яке ми знаємо сьогодні. Цей патент, виданий 30 березня 1858 року, є причиною того, що саме в цей день ми святкуємо День олівця.
Схожі події:
✏️ День ручного письма (День почерку)
✏️ Всесвітній день каліграфії
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Еволюція олівця
З моменту свого виникнення олівці зазнали значної еволюції.
Спочатку графітові палички для стійкості обмотували мотузкою або овечою шкурою. Сучасний олівець, яким ми його знаємо, був розроблений Нікола-Жаком Контом у 1795 році, який винайшов процес змішування графіту з глиною, що дозволяє отримувати різні рівні твердості.
Коли англійці почали добувати із власних родовищ графіт, епоха свинцевих олівців пішла на спад. Однак винахідники не зупинилися на цьому, й уже у XIX столітті було створено цілий завод з виробництва олівців, засновником якого став Йозеф Гартмут.
Його творіння були виставлені на паризькій виставці, де й отримали декілька міжнародних нагород та людське визнання. Гартмут назвав фірму своїх олівців на честь найбільшого у світі алмазу – «Кохінор» (Koh-I-Noor ).
Саме на Всесвітній виставці 1889 року в Парижі, компанія з виробництва олівців з Австро-Угорщини представила новий розкішний олівець, який був пофарбований у жовтий колір. Завдяки цьому жовтий колір став асоціюватися з якістю, і багато інших виробників олівців почали використовувати цей колір для своїх продуктів. Навіть сьогодні олівці та інші письмові приладдя фарбують у жовтий колір, щоб символізувати високу якість.
Види олівців
Олівці бувають різних форм, кожна з яких підходить для різних цілей.
- Графітові олівці: Ідеально підходять для письма та ескізів, доступні в різних рівнях твердості.
- Вугільні олівці: Використовуються художниками для створення насичених, темних ліній.
- Кольорові олівці: Популярні в мистецтві завдяки своїм яскравим кольорам і можливостям змішування.
- Механічні олівці: Віддаються перевагу за їхню точність і можливість багаторазового використання.
Незважаючи на цифрову епоху, олівці залишаються основним інструментом у школах, офісах та художніх студіях по всьому світу. Їх простота, надійність та екологічність гарантують, що олівці й надалі залишатимуться важливим інструментом для людства. День олівця – це свято винаходів та креативності, свято досягнень людства, що рухаються в такт з гострим кінчиком олівця.
Читайте також: Арттерапія проти стресу