День Незалежності Республіки Бурунді

День Незалежності Республіки Бурунді

1 липня Республіка Бурунді святкує свій День незалежності. Ця африканська країна розташована біля Великих озер. Бурунді, за доповіддю ООН, визнали найбільш нещасною країною, адже її мешканці протягом століть потерпали від рабства, корупції, голоду, злиднів. Навіть зараз багато громадян майже не мають доступу до якісних послуг у сфері охорони здоров’я та освіти. Але День незалежності у країні святкують врочисто.

Схожі події: День Незалежності Республіки Науру та День Незалежності Федеральних Штатів Мікронезії
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

8 вересня 1961 року у Бурунді відбулися перші вибори. Майже роком пізніше, 1 липня 1962 року Бурунді офіційно отримала незалежність від Бельгії і цей історично важливий момент мешканці святкують щороку. 

Згідно з історичними відомостями, у 1899 році Бурунді разом з Руандою та Танганьїкою увійшла до складу Східної Африки, а після Першої світової війни у 1923 році потрапила під владу Бельгії. У 50-х роках у Бурунді виникли різні політичні партії. Найважливішу роль у набутті незалежності зіграв Союз національного прогресу. У 1962 році офіційно відбулося народження Королівства Бурунді, але вже за декілька років після декількох переворотів держава змінила форму правління на президентсько-парламентську республіку. Цей день є для бурундійців приводом для урочистого святкування, хоча ще й зараз у країні не припинилося насильство.

Коли будемо відзначати День Незалежності Республіки Бурунді?

РікДатаДень
20241 липняПонеділок
20251 липняВівторок
20261 липняСереда
20271 липняЧетвер
20281 липняСубота
Позначки:
Copy link