День Канади

День Канади

Національне свято державного рівня 1 липня святкують у Канаді. У Canada Day / Fête du Canada громадяни країни мають офіційний вихідний та насолоджуються урочистими заходами. Якщо свято припадає на неділю, 2 липня оголошують вихідний, але святкування все одно проходить першого числа.

Схожі події:
🇨🇦 День міста Київ
🇨🇦 Всесвітній день поріднених міст
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Дня Канади

Історія святкування починається з подій 1867 року, коли було прийнято Закон про Британську Північну Америку, завдяки якому три колонії об’єдналися у єдину країну під назвою Канада. Спочатку свято іменували Dominion Day. Річницю конфедерації закликав відзначати генерал-губернатор Канади Чарльз Стенлі Монк у 1868 році. Статусу офіційного свята день країни набув аж у 1879 році, але урочисті церемонії навіть тоді не проводилися, бо канадці все ще вважали себе британцями. 

У 1958 році канадська влада почала керувати святкуванням Дня Домініону. На той час урочисті заходи обмежувалися церемонією виносу прапору, салютами та концертом. Пізніше в Оттаві започаткували Фестиваль Канади, а у 80-х роках минулого століття уряд країни почав роздавати гранти та фінансову допомогу містам, де також святкували День Канади.

Сьогодні дату народження своєї країни канадці святкують завзято та урочисто – церемоніями, парадами, концертами, виставами на відкритому повітрі. 

Коли будемо відзначати День Канади?

РікДатаДень
20241 липняПонеділок
20251 липняВівторок
20261 липняСереда
20271 липняЧетвер
20281 липняСубота
Позначки:
Copy link