Всесвітній День боротьби з пневмонією

Всесвітній День боротьби з пневмонією

Що це за день?

Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day) – медичний міжнародний день, котрий відзначається кожного року 12 листопада. Цей день має за мету активізацію протистояння хворобі через проведення профілактичних заходів щодо захисту дітей, забезпечення поінформованості та своєчасне лікування. Пневмонія (або запалення легень) – це форма гострої респіраторної інфекції з обов’язковим запаленням легеневої тканини (бронхів, бронхіол чи альвеол). Головними збудниками пневмонії є віруси, грибки, бактерії та найпростіші мікроорганізми.

Також відзначають:
🫁 Всесвітній день пульмонолога
🫁 Всесвітній день легеневої гіпертензії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній День боротьби з пневмонією?

Перше проведення Дня боротьби з пневмонією відбулося у 2009 році, коли понад сто організацій на планеті об’єдналися у Глобальну коаліцію проти дитячої пневмонії (в оригіналі Global coalition Against Child Pneumonia).

В коаліцію входять міжнародні, урядові, неурядові та місцеві організації, громадяни-активісти, науково-дослідні та навчальні інститути, фонди. Їх об’єднує прагнення долучити до проблеми фахівців охорони здоров’я, державних діячів та донорів.

Також, у 2009 році Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ оголосили «Глобальний план дій з профілактики пневмонії та боротьбі з нею», який полягає у боротьбі з хворобою шляхом активної профілактики, комбінованих заходів для захисту та лікування.

Всесвітній День боротьби з пневмонією в історії

 • 2009 2 листопада
  Започаткування Всесвітнього дня боротьби з пневмонією.
 • 2010
  Перенесення дати на 12 листопада; оголошення першої теми.

Як відзначають Всесвітній День боротьби з пневмонією?

Зазвичай, Всесвітній день боротьби з пневмонією відзначається протягом декількох днів та проводиться кожного року з окремою темою.

Так, темою першої доповіді у 2010 році, була статистика, задачі, які постали перед системою всесвітнього громадського здоров’я та перед системою здоров’я окремих країн. Оголошувались прогнози, що можна зменшити на дві третини смертність дітей від запалення легень, посилюючи заходи щодо запобігання інфекціям пневмонії, захисту дітей від умов, що підсилюють ризик захворювання пневмонією, завчасне лікування інфекцій.

Заходи у рамках Всесвітнього дня боротьби з пневмонією проводяться з метою інформування суспільства про цю проблему та залучення представників влади, органів охорони здоров’я та громадськості до розв’язання проблеми.

Програма заходів містить в собі:

 1. Робочі наради та заняття з медичними працівниками на цю тему.
 2. Проведення занять серед пацієнтів «Школи здоров’я» з питань профілактики пневмонії, пропаганди гігієнічних знань, формування здорового способу життя.
 3. Організація розміщення інформації на сайтах, а також розповсюдження серед пацієнтів поліграфічної продукції з питань профілактики, пропаганди медичних та гігієнічних знань (буклети, пам’ятки тощо).
 4. Оновлення «Куточків здоров’я» у лікарнях.
 5. Виставка тематичної літератури в бібліотеках.

Чому важлива ця подія? 

Згідно зі статистикою ВОЗ та ЮНІСЕФ, пневмонія входить до списку найпоширеніших причин смерті у всьому світі, хвороба проявляється серед дорослих людей у вигляді пневмококової інфекції та є найчастішою причиною смерті дітей до п’яти років (близько 15%). Щохвилини два малюки на планеті помирає від запалення легень. З даними академіка Ю. І. Фещенка, щорічно на пневмонію хворіє від 40 до 50 тисяч українців. Пневмонія поширена усюди, але найбільше від неї страждають діти в Африці та Південній Азії.

Пневмонія – дуже серйозне та небезпечне захворювання, тому вкрай важливо забезпечувати поінформованість суспільства, звертати увагу людей на цю проблему, приділяти час заходам, присвяченим боротьбі з пневмонією.

Перш за все, потрібно слідкувати за дотриманням профілактичних заходів у дитячих садочках, школах та на різноманітних секціях, які відвідують маленькі діти.

Пам’ятаємо про профілактику:

 1. Збалансоване та здорове харчування.
 2. Регулярне щеплення.
 3. Здоровий спосіб життя.
 4. Фізична активність, краще на свіжому повітрі.
 5. Дотримання правил особистої гігієни.

Коли будемо відзначати Всесвітній День боротьби з пневмонією?

РікДатаДень тижня
202112 листопадаП’ятниця
202212 листопадаСубота
202312 листопадаНеділя
202412 листопадаВівторок
202512 листопадаСереда
Copy link