Міжнародний день кооперативів

Міжнародний день кооперативів

Міжнародний день кооперативів відмічають у першу суботу липня, починаючи з 1995 року. Кооперативна модель управління вважається найбільш справедливою, яка забезпечує всесторонній розвиток суспільства. Вона заснована на партнерстві державних установ та приватних підприємств.

У 2023 році Міжнародний день кооперативів припадає на 1 липня.

Схожі події:
🤝 Всесвітній день охорони праці
🤝 Міжнародний день солідарності людей
🤝 Всесвітній день ремісництва

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Міжнародного дня кооперативів

Прообраз сучасного кооперативу був створений у 1944 році в Англії. Його засновниками стали 28 робітників бавовняної фабрики, які заснували Рочдейльське товариство. Ткачі вирішили об’єднати свої фінансові ресурси для придбання продуктів харчування – цукру, муки, крупи та масла. Піонерів Рочдейлу вважають засновниками кооперативного руху, який на сьогодні є основним джерелом існування для 279 мільйонів людей по всьому світі.

Як відзначають Міжнародний день кооперативів?

Кожного року Комітет із заохочення та розвитку кооперативів при Міжнародному кооперативному альянсі підбирає окрему тему для святкування. Так, день боротьби зі зміною клімату був покликаний привернути увагу громадськості до змін клімату, що стали причиною глобального потепління. Ця проблема особливо гостро відчувається найбільш уразливими групами населення, до яких відносяться дрібні фермери, представники етнічних меншостей та корінних народів, що потерпають від виснаження природних ресурсів та природних лих.

Коли будемо відзначати Міжнародний день кооперативів?

РікДатаДень
20246 липняСубота
20255 липняСубота
20264 липняСубота
20273 липняСубота
20281 липняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link