День боротьби з цукровим діабетом 1 типу на честь Джакі Монік Фуртік

День боротьби з цукровим діабетом 1 типу на честь Джак’ї Монік Фуртік

День боротьби з діабетом 1 типу на честь Джак’ї Монік Фуртік (Type 1 Diabetes Day in Honor of Jakya Monique Furtick) — це день підвищення обізнаності про діабет першого типу, хронічне аутоімунне захворювання, яке вражає мільйони людей у всьому світі. Джакия Монік Фуртік -це 13-річна дівчинка, яка померла через ускладнення діабету 1-го типу. Її родина заснувала у 2019 році День боротьби з діабетом 1-го типу на її честь, щоб підвищити обізнаність про цю хворобу та виступити за кращий доступ до медичної допомоги та підтримки для тих, хто живе з діабетом 1 типу. Також її мама заснувала фонд допомоги людям з діабетом.

Діабет 1 типу – це стан, при якому імунна система організму атакує та руйнує клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін. Без інсуліну організм не може регулювати рівень цукру в крові, що призводить до високого рівня цукру в крові та ряду ускладнень. Люди, які живуть з діабетом 1 типу, потребують довічної інсулінотерапії та повинні ретельно контролювати рівень цукру в крові, щоб уникнути таких ускладнень, як сліпота, ниркова недостатність і пошкодження судин. А головне запобігати стану гіпоглікемії – небезпечно низького рівня цукру в крові, що є найчастішою причиною смерті людей з діабетом. Часто не надана допомога,оточуючими під час гіпоглікемії у хворого, призводить до трагедії.

Споріднені події:
✔️ Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Гіпоклікемія: симтоми

Гіпоглікемія – це медичний стан, що характеризується низьким рівнем цукру в крові, зазвичай нижче 3,5 ммоль/л.

Люди з діабетом, під час гіпоглікемії, часто відчувають такі симптоми:

  • тремтіння
  • пітливість
  • тривога
  • сплутаність свідомості
  • дратівливість
  • запаморочення
  • непритомність.

Якщо гіпоглікемію вчасно не попередити (вживанням цукру, глюкози або солодкого чаю), вона може призвести до судом, коми та навіть смерті.

Однією з причин, чому оточуючі можуть не допомогти тим, хто відчуває гіпоглікемію, є те, що вони не розпізнають симптоми. Симптоми гіпоглікемії часто можуть імітувати інші стани, такі як тривога або втома, алкогольне сп’яніння тощо, через що іншим важко визначити, що саме відбувається.

Іншою причиною може бути відсутність знань та поінформованості про гіпоглікемію. Люди, які не знайомі з цим станом, можуть не розуміти серйозності ситуації або того, як правильно допомогти людині під час гіпоклікемії.

Крім того, деякі люди можуть вагатися втрутитися чи надати допомогу, оскільки вони не впевнені, що робити, або бояться погіршити ситуацію.

Перша допомога при гіпоглікемії

Ось деякі дії, які оточуючі можуть вжити, якщо підозрюють, що хтось страждає від гіпоглікемії:

  • Перевірити рівень цукру в крові: якщо людина з гіпоглікемією може це зробити, попросіть її перевірити рівень цукру в крові. Якщо він нижче 3,5 ммоль/л (70 мг/дл) – це гіпоглікемія.
  • Дати цукор: негайно дайте людині з гіпоглікемією солодкий напій або закуску, наприклад фруктовий сік, батончик граноли або цукерки. Це може допомогти швидко підвищити рівень цукру в крові. Цього не можна робити, якщо людина не може ковтати або непритомна!
  • Залишайтеся поруч: якщо людина почувається погано або дезорієнтована, залишайтеся з нею, доки її симптоми не зникнуть. Це може допомогти гарантувати, що вони не травмують себе чи інших.
  • Зверніться за медичною допомогою: якщо у людини з гіпоглікемією стався судомний напад, втрата свідомості або вона не може їсти чи пити, негайно викликайте службу екстреної допомоги.
  • Навчайте інших: якщо у вас або когось із ваших знайомих є діабет, розкажіть іншим про стан гіпоглікемії, його симптоми та про те, як правильно реагувати в надзвичайних ситуаціях. Це може допомогти гарантувати, що люди з діабетом (під час гіпоглікемії) отримають належний догляд і підтримку, яких вони потребують.

Щоб підвищити обізнаність і розуміння гіпоглікемії, медичним працівникам важливо ознайомити пацієнтів і суспільство із цим станом, його симптомами та тим, як правильно реагувати в надзвичайних ситуаціях.

День боротьби з діабетом 1 типу на честь Джак’ї Монік Фуртік – це важливе нагадування про постійні виклики, з якими стикаються люди з діабетом 1 типу, і про необхідність підвищення обізнаності та підтримки людей з діабетом та їхніх родичів.

У цей день:

  • Носіть синє на знак солідарності.
  • Підвищуйте обізнаність, свою та оточуючих, про діабет 1 типу, щоб якомога більше допомогти людям з цією хворобою.
  • Поділіться інформацією в соціальних мережах (про стан гіпоклікемії та способи надання першої допомоги).
  • Нехай усі знають важливість цього дня: пишіть пости про діабет 1 типу та діліться ними в соціальних мережах.
Позначки:
Copy link