Anthropic запускає програму дослідження економічних наслідків ШІ на тлі загроз втрати роботи

Anthropic запускає програму дослідження економічних наслідків ШІ на тлі загроз втрати роботи

На тлі дедалі частіших попереджень про потенційні масові звільнення через розвиток штучного інтелекту (ШІ), компанія Anthropic оголосила про запуск Economic Futures Program — ініціативи, спрямованої на вивчення впливу ШІ на ринок праці та глобальну економіку, а також на формування обґрунтованих політичних рекомендацій для підготовки до цих змін.

«Усі ставлять питання про економічні наслідки ШІ — як позитивні, так і негативні. Важливо вести цю розмову на основі доказів, а не припущень», — зазначила Сара Хек, керівниця напрямку політичних програм і партнерств в Anthropic.

Ще в травні CEO Anthropic Даріо Амодей прогнозував, що ШІ може знищити до половини всіх “білих комірців” і спричинити зростання безробіття до 20% упродовж 1–5 років. Це змусило компанію визнати ризики й діяти.

Economic Futures Program спирається на попередній проєкт компанії — Economic Index, запущений у лютому. На відміну від більшості конкурентів, Anthropic відкрито публікує агреговані й анонімізовані дані про вплив ШІ на економіку, сприяючи прозорості у сфері, де зазвичай панує корпоративна закритість.


Програма зосереджена на трьох основних напрямках:

  1. Гранти дослідникам: до $50 000 на емпіричні дослідження впливу ШІ на працю, продуктивність і створення цінності.
  2. Форуми та симпозіуми: платформи для розробки та оцінки політичних пропозицій. Перші заходи відбудуться восени у Вашингтоні та Європі.
  3. Збір і аналіз даних: створення баз даних для відстеження економічного впливу ШІ у динаміці.

Anthropic запрошує до участі не лише академіків, а й незалежних дослідників та установ. Учасникам пропонують не лише фінансування, а й доступ до API Claude — флагманського ШІ компанії.

«Ми шукаємо тих, хто здатен швидко генерувати якісні дані. Це не обов’язково мають бути рецензовані дослідження — важливо встигнути за шість місяців», — пояснює Хек.

Важливо, що Anthropic не обмежується темою втрати роботи. У фокусі — глибші перетворення: зміни у робочих процесах, появу нових професій, зміну значущості навичок, вплив ШІ на фіскальну політику.

«Що станеться, якщо підприємства інакше почнуть розуміти створення цінності? Ми хочемо максимально розширити діапазон тем для вивчення», — додає Хек.

Anthropic не єдина компанія, яка намагається сформувати відповідальну позицію у відповідь на виклики ШІ. Її головний конкурент, OpenAI, у січні представив Economic Blueprint — стратегію розвитку інфраструктури, стимулювання інвестицій і підвищення доступу до ШІ-освіти. Проте ця ініціатива майже не торкається теми втрати робочих місць, зосереджуючись більше на адаптації.

Anthropic, навпаки, прямо визнає можливі деструктивні наслідки та намагається розібратися в них неупереджено, не обіцяючи ані катастрофи, ані економічного зростання — лише емпіричний аналіз і політичні інструменти для реакції. Поки що доводиться чекати на результати дослідження.

Стаття була цікавою?

Оцініть цю статтю!

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

Ще немає голосів. Будьте першими!

Дякуємо за відгук!

Підписуйтесь на нові статті!

Шкода, що стаття вам не сподобалась...

Дозвольте нам її покращити!

Розкажіть, будь ласка, що ми можемо виправити

Схожі статті

Copy link