Який день 25 січня: українські та церковні свята?

Який день 25 січня

Яке свято 25 січня?

25 січня, день, коли звичайне стає незвичайним, а космічні подорожі зустрічаються з модними революціями. Це день, коли ми вшановуємо героїв космічних досліджень та відкидаємо стереотипи моди, відзначаючи День пам’яті NASA та День непоєднуваних кольорів в одязі.

День пам’яті NASA – це час, коли ми згадуємо та вшановуємо тих, хто віддав своє життя заради дослідження космосу. Цей день нагадує нам про трагедії, такі як пожежа на “Аполлоні-1”, катастрофа “Челленджера” та аварія “Колумбії”, які забрали життя відважних астронавтів. Ці події спонукали до значних змін у космічних програмах, підкреслюючи важливість безпеки та відданості науці.

Тим часом День непоєднуваних кольорів в одязі запрошує нас відкинути звичні норми моди та віддатися радості самовираження через одяг. Це свято, коли можна сміливо експериментувати з кольорами та фактурами, вибираючи найбільш несподівані та сміливі поєднання. Від червоних смугастих штанів з зеленим светром у клітинку до темно-синьої спідниці з коричневим піджаком – цей день є відмінною нагодою висловити свою індивідуальність та креативність. Відзначення цього свята виходить за рамки моди, нагадуючи нам про важливість самовираження та свободи вибору.

Цей день в історії – 25 січня

Події 25 січня

1491: Відбулася битва під Заславом, де українські війська зіткнулися з татарами. Ця битва стала важливою частиною історії української боротьби за незалежність, демонструючи мужність та відвагу українських воїнів у протистоянні з набігами татар.

1554: У Бразилії португальськими єзуїтами було засновано місто Сан-Паулу.

1648: Богдан Хмельницький із козацьким загоном захопив Микитинську Січ, після чого був обраний гетьманом Війська Запорозького.

1831: У Варшаві відбулася масова маніфестація, яка призвела до позбавлення престолу російського царя Миколи I і на короткий час повернуло Польщі фактичну незалежність.

1858: На весіллі дочки королеви Вікторії вперше публічно виконано “Весільний марш” Мендельсона.

1890: Неллі Блай завершила кругосвітню подорож, встановивши рекорд у 72 дні.

1896: Прем’єра кінофільму братів Люм’єр «Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота». Цей фільм став одним з перших у світі кінофільмів та знаменував початок ери кінематографа.

1916: Імператорською владою заборонено діяльність Катеринославської «Просвіти», її керівників арештували та вислали в Іркутську губернію. Це стало одним із проявів репресій проти українського національного руху.

1924: У французькому альпійському містечку Шамоні стартували перші зимові Олімпійські ігри, в яких брали участь спортсмени з 18 країн.

1942: Таїланд оголосив війну Великій Британії та США.

1949: У Голлівуді відбулося перше вручення нагород Emmy.

1955: СРСР оголосив про припинення стану війни з Німеччиною.

1965: Йосипа Сліпого, що відсидів 18 років у радянських таборах, висвячено у Ватикані кардиналом і призначено головою УГКЦ. Це було значущою подією для української церкви та її вірян.

1981: Джианг Квінг, вдова Мао Цзедуна, засуджена до страти.

1995: Російська система протиракетного захисту помилково виявила запуск ракети біля Норвегії, що призвело до майже ядерної тривоги.

2004: Марсохід “Опорт’юніті” НАСА успішно здійснив посадку на Марсі, розпочавши найтривалішу місію на його поверхні.

2011: У Єгипті почалися масові протести, що призвели до повалення президента Хосні Мубарака.

Народилися 25 січня

1736: Жозеф-Луї Лагранж, французький математик і механік, автор “Аналітичної механіки”.

1874: Сомерсет Моем, англійський письменник, автор “Точка зору” та “Театру”.

1900: Теодозій Добжанський, американський біолог українського походження, один з піонерів генетики.

1978: Володимир Зеленський, український актор, шоумен, Президент України.

1985: Тіна Кароль, українська поп-співачка, заслужена артистка України.

Померли 25 січня

1742: Едмонд Галлей, англійський астроном, відомий завдяки відкриттю комети Галлея.

1942: Агатангел Кримський, український історик, письменник, перекладач.

1947: Аль Капоне, відомий американський гангстер.

2015: Деміс Руссос, грецький співак.


Іменини: як назвати дитину, що народилася 25 cічня

  • Сава: мудрий, розважливий, творчий.
  • Петро: сильний, впевнений, лідерські якості.
  • Дмитро: енергійний, цілеспрямований, товариський.
  • Макар: незалежний, оригінальний, інтуїтивний.

Дивіться всі іменини сьогодні.

Яке церковне свято 25 січня?

25 січня 2024 року в церковному календарі Православної Церкви України (новоюліанський календар) вшановуються наступні святі1:

25 січня у Православній Церкві України відзначається пам’ять святителя Григорія Богослова (Григоріїв день), архієпископа Константинопольського, який упокоївся в 389 році. Він відомий своєю духовною мудрістю та богословськими працями.

Також цього дня згадують мученицю Філіцату із синами Януарієм, Феліксом, Філіпом, Сильваном, Олександром, Віталієм і Марціалом, які постраждали за віру в 164 році. Їхній подвиг засвідчує відданість та мужність у захисті християнських переконань.

Окрім того, в цей день згадуються преподобний Поплій Сирійський (380 рік) та преподобний Мара, співець (близько 430 року). Ці святі відомі своїм аскетичним життям та духовними звершеннями.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Бондар Софія
  1. https://www.pomisna.info/uk/tserkva/kalendar/ []

Схожі статті

Copy link