Яке церковне свято 13 лютого в Україні?

Яке церковне свято 13 лютого в Україні

13 лютого 2024 року в церковному календарі Православної Церкви України (новоюліанський календар) вшановуються наступні святі (джерело):

  • Святого мученика Стратоніка.
  • Святителя Василія, архієпископа Тиверіопольського.
  • Мучеників Хрисанфа та Дарії та їхніх родичів.
  • Преподобного Мартиніана.

Цього дня особлива увага приділяється преподобному Мартиніану, чиє життя було сповнене аскетичних подвигів та випробувань. Він є взірцем непохитної віри та духовної сили, залишаючись вірним християнським цінностям у всіх життєвих обставинах. Це свято нагадує нам про силу духу та важливість самопожертви на шляху до духовного зростання.

Також відзначають пам’ять мучеників Хрисанфа та Дарії, які стали символом непохитної віри та любові до Бога, не зважаючи на переслідування та муки.

Святитель Василій, архієпископ Тиверіопольського, вшановується за його внесок у розвиток церковного життя та за зміцнення християнської віри серед вірян.

Мученик Стратонік, що пройшов через муки за свою віру в Христа, нагадує вірянам про важливість стійкості та вірності своїм переконанням.

Дивіться також: Всі свята сьогодні в Україні

Офіційні церковні іменини 13 лютого

13 лютого іменини святкують власники імен: Стратонік, Василій, Хрисанф, Дарія та Мартиніан.

Цей день особливий для людей з такими іменами, оскільки вони мають змогу відзначати свої іменини у зв’язку з пам’яттю святих, чиї імена вони носять.

Дивіться також: Іменини сьогодні

Бондар Софія

Схожі статті

Copy link