Успіння Пресвятої Богородиці (у західних християн)

Успіння Пресвятої Богородиці за григоріанським календарем

15 серпня у церквах західного обряду відзначається Успіння Пресвятої Богородиці. У цей день закінчилося земне життя святої Діви Марії. Після цього її було піднесено Ісусом Христом та короновано Королевою Небес. Успіння вважається одним з найважливіших Богородичних свят.

Схожа подія: Успіння Пресвятої Богородиці

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У Євангелії нема інформації, де та як довго перебувала Марія після Христового Вознесіння. Нема і точної дати її смерті. Про ці події є інформація в апокрифічних джерелах. Це призвело до того, що в різних країнах та релігіях цей день відзначається у різні дати. 

Перше святкування Успіння було започатковане Ефеським Собором. Під час правління цісаря Маврикія за його наказом свято було приурочене до перемоги над персами та почало відзначатися 15 серпня. 

Традиції святкування

За традицією, з ранку треба йти до церкви, маючи при собі пшеницю нового врожаю для освячення. В храмі також слід поставити свічку та просити Богородицю за здоров’я близьких людей. В житлових приміщеннях заведено накривати пишні столи, в центрі яких має бути освячений хліб зі свіжого борошна.

Категорично забороняється

  • У цей день категорично не можна сваритися та відмовляти у допомозі.
  • Цікаво, що раніше вважали забороненим на Успіння ходити босоніж по росі, бо в цей день роса перетворюється на сльози Богоматері. Того, хто зробить це, чекали біди та хвороби.
  • Нещастя також могло переслідувати людей, які вдягали старе або незручне взуття. 

Листівки на Успіння Пресвятої Богородиці

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Позначки:
Copy link