День залізничника України

День залізничника України

Що це за день?

Щодня і вдень, і вночі вони сумлінно працюють. Турбуючись про комфорт громадян під час подорожей, залізничники готові присвячувати всі свої сили на виконання професійних обов’язків. Адже так приємно почати свою подорож з чистого вагона, вчасно відремонтованих колій, чистого комплекту білизни. Провідник завжди зустрічає з посмішкою та турбується про кожного пасажира протягом усієї поїздки. Безумовно, їх праця – неодмінна частина розвитку країни. День залізничника України щорічно відзначається 4 листопада.

Ви дізнаєтесь, мер якого міста, немов Шерлок Холмс, самостійно викрив неправомірні дії таксистів; які найдорожчі речі були знайдені водіями таксі та багато іншого.

Як виникла ідея відзначати День залізничника України?

Залізничне сполучення було важливе для економічного розвитку і промисловості ще в дореволюційні часи. Інкерманська залізниця була побудована в 1843 році. Вона була довжиною в один кілометр та працювала на кінній тязі.

В 1855 році була побудована Велика Кримська Центральна залізниця. Вона була створена під час Кримської війни і її загальна довжина 23 км. З 1868 почалася активна розбудова залізничних сполучень.

В часи царської Росії в 1896-у році Михайло Хилков призначив 28 червня святом залізничників. В радянські часи залізничній промисловості також надавали чимало уваги й тому, в 1936-у році День залізничника було постановлено святкувати 30-го липня.

В незалежній Україні від 1993-го року святкували в першу неділю серпня. Проте, у 2002 Президент видав Указ, в якому призначив саме 4 листопада Днем залізничника України.

Не варто забувати що, в 1861 до Львова з Перемишля прибув перший потяг. Він був дуже схожий на сучасні потяги і з цього моменту українська залізниця почала розвиватися. На 5 років пізніше була побудована ділянка залізниці Одеса-Балта.

Сучасна Україна посідає третє місце за довжиною залізничної мережі в Європі. На сьогодні в Україні існує 6 залізничних гілок і вони об’єднують всі регіони країни. В залізничній сфері працює близько 272 тисячі осіб. Залізниці України взаємодіють із залізницями 7 сусідніх країн. Укрзалізниця є головним органом управління залізничного транспорту в Україні.

Часті Питання та відповіді про День залізничника України

Що має робити провідник (стюарт)?

Насамперед перед подачею вагону на посадку провідник повинен вивісити трафарет з номером вагону. Потім вчасно відчинити двері для посадки пасажирів. Перед безпосередньою посадкою кожного пасажира він має перевірити всі проїзні документи.

Чи надається медична допомога в поїздах?

Медичне супроводження не передбачено. Проте, в кожному вагоні є чотири медичних аптечки. Кожен пасажир може звернутися по первинну медичну допомогу до провідника. В разі необхідності він повідомить машиніста потягу і той, своєю чергою, викличе швидку медичну допомогу й пасажира будуть очікувати на найближчій зупинці.

Яку вагу ручної поклажі допускається перевозити в пасажирському поїзді? 

Безоплатно пасажир має право перевозити багаж до 36 кг.

Цікаві факти

  • Перший паротяг (двигун – парова машина) було сконструйовано у 1804 році англійським інженером-винахідником Річардом Тревітіком. «Машина» була настільки важкою, що зламала залізничні колії, по яким була пущена. 
  • На території сучасної України перший потяг «Ярослав» з’явився ще в часи існування Австро-Угорщини саме 4 листопада 1861 року. Прибув він до Львова. У сучасному розумінні мав статус міжнародного та з’єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.
  • Найдовша залізниця у світі – транссибірська магістраль, її протяжність більш ніж 9000 кілометрів. Найвисокогірніша магістраль світу – Цінхай-Тибетська залізниця. Шлях пролягає через Гімалаї, найвища точка знаходиться на висоті більше 5 тис. метрів.
  • Сьогодні залізничні колії в Україні простягаються в сумі на 30 000 кілометрів, цей показник займає 6-ту сходинку в Європі та 12-ту у світі. В Україні налічується 120 великих залізничних вокзалів та більш ніж 1500 станцій. 
  • Найдовший маршрут за всі роки існування української залізниці – «Ужгород-Лисичанськ» протяжністю 1683 кілометри. Цим шляхом курсує потяг «Закарпаття», який знаходиться в дорозі 32 години і 35 хвилин, зупинки він робить на 43 станціях.

Листівки до Дня залізничника України

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Як відзначати День залізничника України?

У святкові дні керівники галузі зустрічаються зі своїми колективами та особисто вітають їх зі святом. Не рідкістю є відзначання свята в місцевих будинках культури. Там зазвичай слова подяки висловлюють поважні гості та відбувається нагородження найкращих працівників галузі в цій конкретній місцевості.

Чому важливий цей день? 

Під час своїх подорожей ми звертаємось за допомогою до провідника незалежно від години доби, а вони завжди готові допомогти та відповісти на всі питання, що хвилюють.

Машиністи їдуть не змикаючи очей та слідкують за безпечним перевезенням. Люди, що відповідають за технічне обслуговування колій та рухомих складів вагонів, завжди готові вчасно перевіряти та ремонтувати неполадки.

Споріднене свято:
🚂 Всесвітній день метро
Прочитайте історію виникнення події та дізнайтесь, в якому місті метро перевозить найбільше пасажирів; а також, яка довжина найдовшої лінії метро у світі.

Підписуйтесь на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Коли будемо відзначати День залізничника України?

РікДатаДень
20244 листопадаПонеділок
20254 листопадаВівторок
20264 листопадаСереда
20274 листопадаЧетвер
20284 листопадаСубота
Copy link