День пам'яті святителя Макарія

День пам’яті святителя Макарія

Щороку 12 січня для православної церкви – День пам’яті святителя Макарія. Благочестивий самітник був прибічником богослова Йосипа Волоцького та канонізований до лику святих.

Народився майбутній святитель у Москві на початку 80-х років XV ст. та названий Михайлом. У ранньому віці він обрав для себе чернечий шлях, прийняв постриг у Пафнутієво-Боровському монастирі, де йому дали ім’я на честь святого Макарія Єгипетського.

Стрімке сходження по щаблях ієрархічних сходів привело Макарія від смиренного послушника до високого титулу митрополита. За роки свого святительства він впорядкував духовну літературу держави, започаткував складання Степеневої книги у вигляді систематичних переповідань історії давньоруської літератури та заснував друкарство.

Завдяки його організаторським здібностям було проведено реставрацію багатьох ікон і фресок, здійснено капітальний ремонт храмів та збудовано нові.

До останніх днів свого життя Макарій Московський очолював митрополію та помер напередодні нового 1564 року. Наступного дня, 1 січня, його було поховано в Успенському соборі.

Позначки:
Share via
Copy link