День пам’яті святого Серафима Саровського

День пам’яті святого Серафима Саровського

На п’ятнадцятий день січня припадає святкування Дня пам’яті святого Серафима Саровського. Один із шанованих чудотворців, ієромонах Саровського монастиря, був засновником та піклувальником жіночої обителі у Дівеєво.

Схожі події: День пам’яті преподобного Павла Неокесарійського та День пам’яті преподобного Григорія Печерського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Народився у липні 1754 року у сім’ї заможного курського купця Мошнина. При хрещенні майбутньому святому дали ім’я Прохор. У підлітковому віці хлопець важко захворів. Уві сні йому явилась Діва Марія та запевнила, що зцілить його. Після одужання Прохор вирішив присвятити себе Богові.

Юнаком він прийняв постриг у ченці з ім’ям Серафим, а у 40-річному віці висвятився на ієромонаха. Бувши ченцем, він оселився у лісі неподалік монастиря, де довгі роки прожив на самоті, невпинно молячись та дотримуючись посту. Пізніше він прийняв обітницю мовчання, яку виконував протягом трьох років.

Дар пророка

Коли преподобному Серафиму минув шостий десяток, він отримав дар пророка та цілителя. До нього почали приходити стражденні, а численні його передбачення збувалися.

Святого Серафима знайшли мертвим у його келії 15 січня 1833 року. Він спочив під час молитви, стоячи на колінах перед іконою Пресвятої Богородиці, до якої звертався протягом всього життя.

Мощі преподобного Серафима поховані у Дівеєвському монастирі, до того вони були двічі втрачені та знайдені. І зараз багато християн їдуть до Дівеєвського жіночого монастиря, щоб вклонитися його мощам.

Зарахування до лику святих

Серафим Саровський був зарахований до лику святих за численні випадки зцілення, навіть після його смерті (коли люди просто відвідували могилу Серафима).

Також святий допомагає вдало вийти заміж і завагітніти – для цього необхідно щиро помолитися йому.

Існує масло Серафима Саровського, яке освячене мощами і допомагає хворим людям.

Прикмети на День пам’яті святого Серафима Саровського

В цей день не забороняється працювати чи займатися хатніми справами, але не варто лаятися, бажати комусь зла та обманювати.

Позначки:
Share via
Copy link