День фізкультурника

День фізкультурника

Друга субота серпня ознаменована святкуванням Дня фізкультурника. Свято шанувальників спортивного способу життя своїм корінням заглиблюється у 80-ті роки минулого сторіччя. Перед виникненням цього дня була проведена перша Олімпіада на території східної частини європейського континенту. Це були перші олімпійські змагання, які приймала соціалістична країна. Така подія, можливо, і надихнула владу запровадити спортивне свято. 1 жовтня 1980 року відповідним указом це рішення було закріплене.

Окрім учителів фізкультури, до людей, чиє свято відзначають у другу суботу серпня, можна віднести фітнес-тренерів, бодібілдерів, інструкторів з плавання, пілатесу та йоги тощо.

Цікаве про фізкультуру в Україні:

  • Перша олімпійська нагорода України завойована у 1992 році Олегом Кучеренком (греко-римська боротьба).
  • Єдиноборство «хортинг» (від назви острова «Хортиця») офіційно визнане в Україні у 2009 році.
  • На телебаченні частка інформації про фізичну культуру та спорт становить близько піввідсотка, при тому що, наприклад, у Європі – 10%.

Популярність спорту цілком зрозуміла, адже заняття надають міцності, бадьорості та здоров’я, змушують самодисциплінуватися та не лінуватися. Своїм професійним святом цей день вважають усі вчителі фізичної культури, спортивні тренери, спортсмени-любителі та професіонали. 

Позначки: