25 лютого: Яке Сьогодні Церковне Свято в Україні?

Яке сьогодні церковне свято 25 лютого в Україні

25 лютого 2024 року в церковному календарі України вшановуються наступні святі:

  • Неділя про митаря і фарисея: Ця неділя відзначається в християнському календарі як початок передвеликоднього підготовчого періоду, що передує Великому Посту. Глас 5-й символізує особливу мелодійну схему в богослужінні. Неділя нагадує про важливість смиренності та щирого покаяння перед Богом, відображаючи притчу з Євангелія про митаря, який, усвідомлюючи свої гріхи, просив у Бога милосердя, та фарисея, який гордовито хвалився своєю благочестивістю.
  • Святитель Тарасій, архієпископ Константинопольський (806 р.): Вшанування пам’яті святителя Тарасія, який був видатним церковним діячем та захисником іконопочитання під час іконоборчих переслідувань. Його епоха була помітною за внесок у зміцнення церковних традицій та захист християнської віри.
  • Початок Постової тріоді: Це відзначає початок літургійного періоду, який передує Великому Посту, і включає особливі богослужіння, що готують вірян до покаяння та духовного очищення. “Покаяння відкрий мені двері, Життєдавче…” є зверненням до Бога за милосердя та прощення, що використовується під час ранніх служб у цей період. У недільні дні до вербної неділі служби відбуваються з використанням Октоїха і Тріоді, а Мінея може опускатися, крім випадків пам’яті святих з особливими богослужіннями.

Інформація про церковні та релігійні свята на сьогодні надається в зручній формі на основі офіційного календаря Православної Церкви України за новим новоюліанським календарем. Відповідність свят та дат перевіряється редакцією DAYTODAY.

Дивіться також: Всі свята сьогодні в Україні

Офіційні церковні іменини

У цей день відзначають іменини:

  • Тарасій (Тарас): мудрість, духовна глибина та лідерські якості.

Дивіться також: Іменини сьогодні

Бондар Софія

Схожі статті

Copy link