23 лютого: Яке Сьогодні Церковне Свято в Україні?

Яке сьогодні церковне свято 23 лютого в Україні

23 лютого 2024 року в церковному календарі України вшановуються наступні святі:

  • Священномученик Полікарп, єпископ Смирнський (167 рік). Полікарп є одним із ранніх християнських мучеників, відомий своїм мужнім свідченням віри перед обличчям переслідувань. Його смерть стала важливим прикладом християнської стійкості та відданості. – Полікарпів день
  • Преподобні Іоан, Антіох, Антонін, Мойсей, Зевин, Поліхроній, інший Мойсей і Даміан, пустельники сирійські (V століття). Ці святі були пустельниками, які проживали в Сирії у V столітті, відомі своїм аскетичним способом життя та глибоким духовним впливом на оточуючих.
  • Преподобний Олександр, ченець, ігумен обителі «Невсипущих» (близько 430 року). Преподобний Олександр був засновником та ігуменом обителі, відомої своєю строгістю аскетизму та неперервною молитвою, що символізує безсонну пильність духовного життя.

Літургійні читання на цей день

  • 2 Петра, глава 1, вірші від 1 до 10 (64 зачало). У цьому розділі апостол Петро закликає до розвитку християнських чеснот і підкреслює важливість зміцнення віри через доброчесне життя.
  • Євангеліє від Марка, глава 13, вірші від 1 до 8 (58 зачало). Ця частина Євангелія описує Ісусові пророцтва про руйнування Єрусалимського храму та знамення, які передуватимуть кінцю світу, підкреслюючи необхідність бути готовими до пришестя Божого царства.

Інформація про церковні та релігійні свята на сьогодні надається в зручній формі на основі офіційного календаря Православної Церкви України за новим новоюліанським календарем. Відповідність свят та дат перевіряється редакцією DAYTODAY.

Дивіться також: Всі свята сьогодні в Україні

Офіційні церковні іменини

У цей день відзначають іменини:

  • Полікарп: вірність, мужність, свідчення віри.
  • Іоан, Антіох, Антонін, Мойсей, Зевин, Поліхроній, інший Мойсей і Даміан: аскетизм, духовність, відлюдництво.
  • Олександр: духовне керівництво, аскетизм, молитовне життя.

Дивіться також: Іменини сьогодні

Бондар Софія

Схожі статті

Copy link